Tarptautinę muziejų dieną kviečiame į išskirtines virtualias ekskursijas

Tarptautinę muziejų dieną kviečiame į išskirtines virtualias ekskursijas

Tarptautinė muziejų diena visame pasaulyje minima gegužės 18 dieną.

Šia proga muziejai parengia ypatingas programas: kviečia į išskirtines ekskursijas, atveria dar nematytus fondus, lankytojus neretai kviečia apsilankyti nemokamai, siūlo specialiai šiai dienai skirtų edukacijų ir kitų veiklų.

Mūsų bibliotekos Austrų literatūros skaitykla, bendradarbiaudama su Austrijos Respublikos Federaline Europos  ir tarptautinių reikalų ministerija kviečia į išskirtines virtualias ekskursijas. Jų nuorodos bus pasiekiamos ribotą laiką: nuo gegužės 18 dienos 7.00 valandos iki gegužės 20 dienos 7.00 valandos. 

Trumpai pristatome abi ekskursijas:

Meno istorijos muziejus Vienoje – tai vienas didžiausių meno muziejų Europoje. Garsiausi muziejaus eksponatai: Piterio Breigelio Vyresniojo paveikslas „Babelio bokštas“ ir Benvenuto Čelinio juvelyrinė Pranciškaus I-ojo druskinė. Virtuali ekskursija po šį muziejų vyksta anglų kalba.

Ambraso pilis Insbruke – tai puikus rūmų kompleksas su unikaliomis freskomis, raižytomis lubomis, mozaikinėmis durimis, apsuptas prižiūrimų sodų, esantis pietryčių Insbruko pusėje.

Jį XVI amžiuje pastatė aistringas meno ir mokslo globėjas kunigaikštis Ferdinandas II. Ferdinandas sukūrė kažką panašaus į muziejų su antikvarinių daiktų, paveikslų ir ginklų kolekcijomis. Virtuali ekskursija po šį muziejų vyksta vokiečių kalba.

Taigi, kviečiame gegužės 18-20 dienomis užsukti ir pasinaudoti proga virtualiai pakeliauti po išskirtines Austrijos vietas.

Malonių įspūdžių ekskursijose!

 

 

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos