Austrų skaitykloje praktiką atliekanti Evelina: esu dažna bibliotekos lankytoja

Austrų skaitykloje praktiką atliekanti Evelina: esu dažna bibliotekos lankytoja

Balandžio ir gegužės mėnesiais praktiką Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje atlieka Vilniaus universiteto studentė Evelina.

Evelina yra Vilniaus Universiteto vokiečių filologijos ketvirto kurso studentė. Du mėnesius trunkančią praktiką studentė atlieka mūsų bibliotekoje esančioje Austrų skaitykloje.  Ši skaitykla įsikūrusi trečiame bibliotekos aukšte, o jos skiriamasis ženklas – šimtmečio senumo žalių koklių krosnis, prie kurios vyksta susitikimai su vokiečių literatūra besidominčiais skaitytojais, rengiamos diskusijos su rašytojais ir organizuojami kiti renginiai. Austrų skaitykla įkurta dar 1994 metais Austrijos užsienio reikalų ministerijos Tarptautinių kultūrinių ryšių skyriaus iniciatyva. Joje rasite vienintelę Lietuvoje Austrijos leidinių kolekciją, kurią sudaro apie 7 tūkstančius itin kruopščiai ir patikimai atrinktų leidinių, suteikiančių galimybę pažinti šios šalies istoriją, dabartį, modernumą, jos aristokratiškąją kultūros ir literatūros esmę. Kolekcija nuolat atnaujinama naujausiais leidiniais. Austrų literatūros fonde visi leidiniai yra vokiečių kalba.

 Paklausta, kodėl praktikai pasirinko būtent biblioteką, Evelina sako esanti nuolatinė Austrų skaityklos lankytoja, be to, ji domisi vokiečių kalba išleista literatūra: „Esu gan dažna bibliotekos lankytoja, skaitau austrų grožinę literatūrą vokiečių kalba ir lankausi čia vykstančiuose renginiuose“.

 Sukūrė virtualią parodą

Nors praktika dar tik prasidėjo, jau galime pasidžiaugti pirmaisiais jos rezultatais.  „Kartu su Austrų ir šveicarų skaityklos vyriausiąja bibliotekininke Karmela Rudaitiene paruošėme virtualią parodą apie austrų rašytoją Ingeborg Bachmann. Parodoje yra pristatyti Bachmann eilėraščiai ir parinktos atitinkamos iliustracijos“, – pasakoja Evelina. Paroda „Im Gewitter mit Ingeborg Bachmann“ parengta vokiečių kalba, o ją apžiūrėti galima ČIA.  

Džiaugiasi naujomis iniciatyvomis

Austrų ir šveicarų literatūros skaityklos vyriausioji bibliotekininkė Karmela Rudaitienė  džiaugiasi Vilniaus universiteto studentės iniciatyvomis: „Evelina pasiūlė naujų idėjų, kaip galime bendrauti su skaitytojais nuotoliniu būdu. Ji pristatys savo mėgiamus rašytojus virtualiuose susitikimuose“.

***

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos