Bibliotekos naujienos

2016-09-21 #skaitaubibliotekoje

Atsisveikinkime su vasara kartu! Už tai esame paruošę jums lauktuvių! Fotografuokite save, savo draugus ir t.t. bibliotekoje, kelkite nuotraukas į instagram'ą, facebook'ą, žymėkite #skaitaubibliotekoje ir Vaikų bibliotekoje pasiimkite dovanas!

2016-09-13 Skaitymo festivalis pakvietė žmones ateiti į bibliotekas ir skaityti

Naujausių statistikos ataskaitų duomenimis daugiau nei pusė suaugusių ir trečdalis paauglių tarp 12 ir 16 metų neskaito knygų.

Šiandieninėje skaitmeninių laikmenų erdvėje plačiojo pasaulio prieinamumas palengva stumia spausdintą knygą iš paprasto žmogaus kasdienybės. Bibliotekoms tenka „varžytis“ su kasdien augančiu išmaniųjų prietaisų ir programėlių kiekiu. Todėl joms tenka stebinti savo skaitytoją naujomis erdvėmis, platesniu jų pritaikymu, bei renginiais skirtais pritraukti šiuolaikinį jaunimą. Vienas iš pavyzdžių – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos jau antrus metus rengiamas „Skaitymo festivalis“.

Skaityti daugiau...

2016-09-06 Ateik į Skaitymo festivalį ir prisipažink ką skaitei šią vasarą

Aš žinau, ką skaitei aną vasarą. Tad ko lauki? Ateik rugsėjo 7-10 d. į SKAITYMO FESTIVALĮ Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme (Trakų g. 10) ir pats prisipažink, ką skaitei 

Tavęs lauks kultūriniai renginiai, susitikimai su autoriais ir kūrėjais, žaidimai ir kitos pramogos. Čia galėsi susirasti literatūrinį receptą nuo įvairių ligų, sužinosi apie naująsias skaitymo technologijas, galėsi pasimėgauti spektakliais, džiazo, dainuojamosios poezijos ir kitų stilių muzikiniais pasirodymais.

Skaityti daugiau...

2016-09-02 Įvertinkite atnaujintą interneto svetainę „Vilnijos vartai“

2016 m. vasarą pradėjo veikti atnaujinta ir patobulinta kraštotyros informacijos svetainė „Vilnijos vartai“ (http://www.vilnijosvartai.lt). Kviečiame apsilankyti ir įvertinti jos turinį bei naujas galimybes. Atsakydami į internetinės anketos klausimus http://www.vilnijosvartai.lt/apklausa/ Jūs prisidėsite prie tolimesnio svetainės tobulinimo.

Dėkojame už bendradarbiavimą.

 „Vilnijos vartų“ organizatoriai

2016-08-29 35-asis IBBY kongresas Naujojoje Zelandijoje

2016 m. rugpjūčio 18–21 d. Naujojoje Zelandijoje vyko 35-asis, Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygų tarybos (IBBY, International Board on Books for Young People) kongresas. Daugiau nei 500 kongreso dalyvių turėjo nuostabią progą išgirsti ir pamatyti, kaip žmonės dirba su vaikų ir jaunimo švietimu visame pasaulyje. Tai bibliotekininkai, pedagogai, leidėjai, rašytojai, dailininkai ir kiti specialistai. Kongreso metu buvo surengtos dvi vaikų literatūros kūrėjams reikšmingos šventės: apdovanoti IBBY „Garbės sąrašo“ ir Hanso Kristiano Aderseno medalio laureatai.
Atsivežti naujų idėjų ir patirties, buvo ir Vaikų bibliotekos darbuotojos, Justina Juciūtė ir Giedrė Narbutaitė.

Skaityti daugiau...