Bibliotekos naujienos

2016-10-25 Vokiečių kalbos dienos bibliotekoje

Spalio 20 d. pirmą kartą Lietuvoje vyko Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ 

Vokiečių kalbos dienų projektą inicijavo šios Lietuvoje veikiančios institucijos: Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA). 

Skaityti daugiau...

2016-10-24 Dainavos krašto pasakojimai internete

2016 m. sukurta nauja kraštotyros informacijos interneto svetainė Dainavos kraštas (www.dainavoskrastas.lt), kurioje kiekvienas, besidomintis savo gyvenamąja vietove, ras įdomios, naudingos ir patikimos informacijos apie turtingą šio krašto istoriją, tradicijas, žymius žmones. Planuojantys pakeliauti po Dainavos kraštą ar netikėtai tapę vietos gidais galės pasinaudoti interneto svetainės žemėlapiu, kuriame  sužymėti 125 šio krašto objektai – kulto pastatai, gamtos objektai, įvairūs muziejai, memorialinės lentos, skulptūros, kapinės, istorijos, archeologijos, architektūros paminklai bei paminklai žymiems žmonėms. Alytaus krašto gyventojai Lidijai Gruodienei patiko naujoviška informacijos pateikimo forma ir tai, kad kraštotyros interneto svetainėje galima surasti naujų, iki šiol nežinotų dalykų. Po apsilankymo šioje svetainėje jai kilo noras dar kartą nuvykti į kai kurias vietoves ir į viską pažvelgti kitu žvilgsniu.

Skaityti daugiau...

2016-10-20 Ukmergėje skaitymo ir rašymo džiaugsmu dalijosi rašytojas Tomas Dirgėla

Jį buvo lengva supainioti su sportiniu dviračiu, nes buvo plonas kaip… sportinis dviratis. Bet ne todėl, kad būtų tingėjęs rytais kilnoti svarmenis,  tiesiog plonas buvo jo tėtis, jo mama, ploni buvo Tomo seneliai, o proposenelį kažkur nunešė rudeninis vėjas.

Skaityti daugiau...

2016-10-06 Po mirties atskleistos garsios režisierės G. Dauguvietytės gyvenimo detalės

Trečiadienio vakarą Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta žurnalistės Ingos Liutkevičienės knyga „15 metų su Galina Dauguvietyte. Kas liko nutylėta?“, kurioje atskleistos asmeninės šviesaus atminimo režisierės gyvenimo detalės.

Skaityti daugiau...

2016-10-05 Bibliotekos rekonstrukcijai skirtas finansavimas iš ES struktūrinių fondų

2016 m. rugsėjo mėn. 29 d. bibliotekos infrastruktūros atnaujinimui ir pastatų rekonstrukcijos užbaigimui skirtas finansavimas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Įgyvendinus projekto veiklas bus sukurtos ir moderniai įrengtos naujos erdvės, skirtos mokymuisi, susitikimams, pagerinta bibliotekos teikiamų paslaugų kokybė, prieinamumas, padidinta jų įvairovė.

Skaityti daugiau...