Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Vaikai valgo viską!

Vaikai valgo viską!

„Ištarusi „sveika vaikų mityba“ dažnai susilaukiu gilių atodūsių, nes mamoms ir tėčiams atrodo, kad sveika vaikų mityba ir taika už stalo vargiai įmanoma. Iš tiesų viskas daug paprasčiau. Pati turiu du mažus vaikus, remiuosi tuo, ką mokau ir puikiai sekasi. Dalinuosi ir savo kursų dalyvių patirtimi: visi vaikai perima tėvelių naujus įpročius. Tik reikia žinoti keletą triukų“ - Vaida Kurpienė.

Kokie tie triukai? Ar sveika vaikų mityba - misija įmanoma? Pasiklausyti apie tai, kaip džiaugtis maistu be rūpesčių ir kaip atsikratyti tam tikrų mitų, birželio 17 d., į Vaikų biblioteką, kvietė sveikos mitybos specialistė, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė - Vaida Kurpienė.

Susirūpinusių mamyčių ir tėvelių dėmesiui - taip, tiesa, vaikai iš tiesų valgo labai mažai. Visiškai suprantama, kad dėl to nuoširdžiai rūpinamės. Visgi, turėtume suprasti, kad tai ne dėl to, kad netinkamai paruošėte maistą ar vaikas specialiai yra išrankus. Vaikams daug maisto tiesiog... nereikia. Valgome tam, kad galėtų išgyventi, augti ir judėti. Vaiko skrandukas ne guminis, nepridėsi į jį maisto tiek, kiek suvalgo suaugęs žmogus. Pasak V. Kurpienės, nevalia versti arba uždrausti kažką vaikui valgyti. Visi mes esame skirtingi, vaikai taip pat. Jie turi savo norus ir tai, kas jiems skanu. Versdami vaiką valgyti, verčiate jį priešintis. Turint savyje ramybės ir kantrybės, vaikas valgys viską ir tiek, kiek jam reikės.

Tuo metu, kai tėveliai klausėsi V. Kurpienės paskaitos „Sveika vaikų mityba. Praktiniai patarimai“, vaikai galėjo pasigaminti gerą nuotaiką nešantį amuletą vasarai. Amuletai šiai progai atkeliavo tiesiai iš Klaipėdos pajūrio! Kaip ir priklauso, amuletai gavosi labai vasariški, todėl geros nuotaikos užteks ne tik šiltuoju metu laiku, bet praskaidrins dieną ir rudenį, ir žiemą!

--------

Šis renginys yra Vaikų bibliotekos įgyvendinamo projekto „Šeimadieniai: savaitgalius leiskime laiką kartu bibliotekoje“ dalis. Kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį Vaikų biblioteka atveria duris skaitytojams, išsiilgusiems užsiėmimų, tūkstančių įdomiausių, gražiausių ir smagiausių knygų! Vaikų biblioteka tuomet dirba nuo 10.00 val. iki 15.00 val.

Sekite naujienas mūsų Vaikų bibliotekos el. svetainėje ir Facebook puslapyje.

Projektą „Šeimadieniai: savaitgaliais leiskime laiką kartu bibliotekoje” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.