Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Užrodykime vaikams tai, kas svarbiausia!

Užrodykime vaikams tai, kas svarbiausia!

Klasikinė psichologija daugelį tėvų ėmė ir suklaidino. Įtikėję metodais, mes pradėjome laukti iš vaikų tinkamų reakcijų po tinkamo mūsų elgesio. Akivaizdu, kad „jei, tai“ seka negalioja. Psichologė Ramunė Murauskienė 2017 m. gegužės 27 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus Vaikų bibliotekoje kvietė pažvelgti į vaiką kur kas plačiau. 

R. Murakauskienė ragina kiekvieną šeimą, laukiančiai gandrų, arba jau esamus tėvelius, susirasti C. Gonzálezo knygas - „Kaip auginti vaikus su meile“, „Žindyti yra paprasta“ ir „Mano vaikas nieko nevalgo!“ (leidykla „Briedis“). Jos padės pasižiūrėti kitaip į vaikų auklėjimą - be nustatytų taisyklių, griežtos drausmės ir dienotvarkės. Vaiką reikia myluoti ir juo džiaugtis.

Mažyliai ir didesni vaikai natūraliai nepažįsta pasaulio, pirmąją patirtį sugeria iš aplinkos. Pavyzdžiui, pirmasis vaikų septynmetis yra ypatingas, nes tuomet vaikai yra visiški bebaimiai. Suaugęs puikiai šį jausmą pažįsta ir netgi gali nuspėti artėjantį pavojų. Tad tėvų tikslas ne brėžti ribas (Ar nematai, kad čia pavojinga? Juk visai šalia važiuoja mašinos!), o užrodyti, kas tai (Tau tikriausiai būtų smagiau žaisti pievoje, nei prie greitai zujančių mašinų. Jos labai didelės - gali tave sužeisti)

Taip pat, pirmąjį septynmetį, vaikams labai sunku priprasti prie pasikeitusios aplinkos - vaikas gali nevalgyti blyno su varške, jeigu jis ne toks pat, kaip ruošia mama. Mažieji tik po truputį atpažįsta pasikeitusios objektus, formas, o tai, be abejo, reikalauja begalės kantrybės išlaikyti ramų protą. Tad R. Murakauskienė mamoms, tėčiams pataria daryti tik tai, kas yra svarbiausia sau ir namams. Reikėtų atsikratyti įpročio per laisvą minutę nudirbti visus pasaulio darbus - išsiųsti el. laišką kolegai, išplauti grindis, nuvalyti langus, iškepti artėjančiai šventei sausainių ir t. t. Iki 7 m. vaikams retai patinka būti vieniems, todėl svarbu nepervargti. Tik ramus, susitelkęs savyje žmogus gali nuraminti kitą.

Vaikai yra geri, nuoširdūs, supratingi ir nesavanaudžiai iš prigimties, reikia juos auginti su meile, pagarba ir duodant kuo daugiau laisvės. Vaikai mūsų mokytojai, o mes jų. Galime mokytis vieni iš kitų. 

- - - - - - -

Šie renginiai yra Vaikų bibliotekos įgyvendinamo projekto „Šeimadieniai: savaitgalius leiskime laiką kartu bibliotekoje“ dalis. Kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį Vaikų biblioteka atveria duris skaitytojams, išsiilgusiems užsiėmimų, tūkstančių įdomiausių, gražiausių ir smagiausių knygų! Vaikų biblioteka tuomet dirba nuo 10.00 val. iki 15.00 val.

Savo ruožtu, kviečiame apsilankyti kitame Šeimadienyje, kuris vyks birželio 17 d. Vaikų biblioteka tuomet taip pat dirbs nuo 10.00 val. iki 15.00 val. 
Sekite naujienas mūsų Vaikų bibliotekos el. svetainėje ir Facebook puslapyje.

O kol kas, tariame iki pasimatymo!

Projektą „Šeimadieniai: savaitgaliais leiskime laiką kartu bibliotekoje” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
  

Justina Juciūtė
Vyresnioji bibliotekininkė
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji Vaikų biblioteka