Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Uždraustų knygų savaitė 2016

Uždraustų knygų savaitė 2016

Visi turime teisę pasirinkti ką, kaip, kur ir kada skaityti! Visos kada nors parašytos knygos turi teisę savo skaitytojų laukti bibliotekų, knygynų ar namų lentynose. Skaitymo teisę ir džiaugsmą šiemet švenčiame rugsėjo 25 d. - spalio 1 d.

Pirmą kartą uždraustų knygų savaitė buvo surengta 1982 m., kai Amerikos bibliotekų asociacija pastebėjo visame pasaulyje esančią problemą – vis daugiau knygų buvo stengiamasi pašalinti iš bibliotekų, knygynų ir leidyklų lentynų. Nuo to laiko bandyta uždrausti daugiau nei 11.300 tūkstančių knygų! Norite tikėkite, norite ne, tačiau knygos vis dar kiekvieną dieną draudžiamos įvairiose pasaulio kampeliuose.

Šių metų „Uždraustų knygų savaitės“ tema - knygų įvairovė. Skaityti ne tik smagu, skaitymas - suartina.  Įvairesnių kūrinių ir charakterių pasirinkimas padeda formuoti tarpkultūrinį supratimą, mažinti pašaipas ir griauti stereotipus. Padeda mokytis konfliktų sprendimo būdų, supratingumo.

2015 m. dėl cenzūros mūsų skaitytojų nebūtų pasiekusios šios knygos:
John Green „Aliaskos beieškant“, Mark Haddon „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“.
fgsfgf

Šios knygos yra išverstos į lietuvių kalbą ir yra Vaikų bibliotekoje.

Uždraustų knygų savaitė Amerikoje (penktus metus ir Lietuvoje) minima kasmet rugsėjo pabaigoje. Ta proga, Amerikos bibliotekų asociacija sudaro sąrašus knygų, kurias norėta uždrausti. Daugiau informacijos apie „Uždraustų knygų savaitę“ rasite čia: http://www.bannedbooksweek.org/