Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Ukmergėje skaitymo ir rašymo džiaugsmu dalijosi rašytojas Tomas Dirgėla

Ukmergėje skaitymo ir rašymo džiaugsmu dalijosi rašytojas Tomas Dirgėla

Jį buvo lengva supainioti su sportiniu dviračiu, nes buvo plonas kaip… sportinis dviratis. Bet ne todėl, kad būtų tingėjęs rytais kilnoti svarmenis, tiesiog plonas buvo jo tėtis, jo mama, ploni buvo Tomo seneliai, o proposenelį kažkur nunešė rudeninis vėjas.
Ištrauka iš naujos T. Dirgėlos knygos „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla‟ (p. 58).

– Tomai, ar šis knygos veikėjo apibūdinimas apie jus? – paklausiau spalio 19 d. popietę rašytojo Tomo Dirgėlos.
– Žinoma, bet vidumi jaučiuosi ragana Šokiatokia, – tarė Tomas ir salėje nuskambėjo džiugus vaikų juokas. Tokia kalba prasidėjo muzikalus, linksmas, spalvotas, „dirgėliškas“ rašytojo susitikimas su Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos vaikais bei knygos „Apie raganą ŠiokiąTokią“ gerbėjais.

Vieni rašo saugusiems, kiti – vaikams, tačiau niekam ne paslaptis, kad didieji kritikai – vaikai, kurie nebijo pasakyti teisybės į akis ir paklausti „o kas tu toks?“. Taigi, kas gi tas Tomas Dirgėla?!

Tomas Dirgėla – jaunas (kažkam pasirodys, kad jau daug gyvenimo matęs) rašytojas, tėtis, traktoriaus vairuotojas, kuris gana dažnai užsuka į biblioteką ir skaito... Vaikiškas knygas! Jis turi šunį, parašė 2 knygas vaikams ir vieną – suaugusiems. Dar kelios knygos pasirodys jau visai netrukus, o kitos laukia, kol joms bus parašyta pabaiga. Kadaise jis gyveno Palangoje, o dabar – Vilniuje. Rašytojas turi pedagogo išsilavinimą, tačiau pastaruoju metu kūrybinė ir pedagoginė energija atiduodama tėvystei, rašymui ir virtuvinių plytelių klojimui dažais kvepiančiuose namuose. Štai taip! Toks tas Tomas – šioks bei toks.

O kaip praėjo mūsų susitikimas? Susirinkę bibliotekos kieme, mes (Giedrė, Tomas, Odeta, Kristina ir Uršulina) iš Vilniaus patraukėme link Ukmergės. 12 valandą Dukstynos pagrindinėje mokykloje mūsų laukė mokinių paruošta muzikinė programa, pluoštelis klausimų, skirtų rašytojui, ir ilga vingiuojanti eilė, susirinkusi prie dešros ir sūrio. Juokauju – Tomas Dirgėla išsijuosęs dalijo parašus. Tuo tarpu dailininkė Kristina ir kūrybinę kumelę nuolat gananti Uršulina su knygos neskaičiusiais vaikais gamino pirštukų lėles ir suvaidino pasaką „Pirštinė“.

Šiandien, gerdama kavą ir grauždama Ukmergės duoną, su šypsena prisimenu šį susitikimą. Dėkojame mokyklos administracijai, Vlado Šlaito viešosios ir mokyklos bibliotekos bendruomenei už jaukų ir svetingą susitikimą, vaikams ir jų mokytojams už šypsenas, juoką, dainas ir muziką.

Štai toks tas skaitymo ir buvimo kartu malonumas. O tiems, kurie nespėjo, negalėjo, bet labai norėjo, kviečiame į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką – pabūti, pabendrauti, paskaityti. Jau visai netrukus Tomas Dirgėla apsilankys mūsų bibliotekoje ir vaikams pristatys savo naująją knygą „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“. Visų labai labai laukiame, tad sekite naujienas.

Iki pasimatymo bibliotekoje tarp lentynų!

Šis renginys yra „Skaitymo naktys bibliotekoje: vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimas kitaip“ projekto dalis. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Vaikų bibliotekos darbuotoja ir Tomo Dirgėlos kalbintoja Giedrė Narbutaitė