Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Tomas Dirgėla norėtų parašyti 724 knygas vaikams

Tomas Dirgėla norėtų parašyti 724 knygas vaikams

Tai bent! Pagalvotumėte. Taip nėra buvę, kad kas tiek knygų prirašytų. Ir jeigu nors vienu akies kampučiu esate matę jaunąjį vaikų rašytoją, Tomą Dirgėlą, tuojau pat suprastumėte, kad tai tik pokštas.
O gal ir ne. 
Tomas - tikras nonsenso meistras. Taip ir lieka neaišku, ar čia vyksta rimta, ar nelabai rimta kalba. Smagu kalbėti su su rašytoju, smagu ir jo klausyti. Tokių šiokių tokių kalbų, kartu su Naujosios Vilnios „Atžalyno“ mokyklos-darželio vaikais, 2017 m. vasario 7 d. susirinkome paklausyti ir mes. 

Tomui Dirgėlai 27 metai. Kadaise jis gyveno Palangoje, baigė Senąją gimnaziją: „Gimnazijoje buvau krepšininkas, vėliau poetas, paskui juodai akis besidažančiu velniai žino kuo (kad ne velniu, tai tikrai), po to skiauterėtu panku, o dvyliktą klasę baigiau mušdamas būgnus. Dabar būgnus mušu su savo sūneliu, Jauniumi. Žinoma, reikėtų dar gerokai pasitreniruoti, kad kartu surengtume kokį pasirodymą“. Rašytojo plunksną išbandė dar pradinėse klasėse... tiesa, visi tekstai buvo skirti sau. Bet kai susitiko dvi jo pusės – Meilė kūrybai ir Meilė vaikams – nebeliko nieko kito, kaip tik imti ir rašyti mažiesiems.

Tomas Dirgėla vaikams pažįstamas, kaip raganos ŠiokiosTokios kūrėjas-draugas. 2014 m. pasirodžiusi knyga pelnė keletą reikšmingų apdovanojimų – buvo įvertinta, kaip stilingiausia, ir nominuota Metų knygos vaikams rinkimuose. 2016 m. pasirodė šmaikšti istorija apie detektyvus Tomą ir Domą, o visai neseniai - trečioji knyga „Kai balandis buvo papūga“. Beje, Tomas dar kartą patvirtino, kad balandį Steponą jis tikrai pažinojo: „Įstojęs į Lietuvos edukologijos universitetą, apsigyvenau viename iš studentų bendrabučių. Į bendrabučio balkoną labai dažnai atskrisdavo balandis. Kartu su draugais jį praminėme Steponu“. 

Visos knygelės - labai juokingos ir nuotaikingos. Klausydami Tomo, šypsojomės ir mes. Bandėme ir paliūdėti. Deklamavome eilėraščius. Tomas papasakojo, ko reikia, norint savo galvoje turėti begalę istorijų, - o tai, pasirodo, yra labai paprasta! Skaityti kitas knygas. Skaitant kitas knygas, galvoje gimsta panašios, bet šiek tiek naujos mintys. Pas Tomą jų prisikaupė tiek daug, jog kovo mėnesį sulauksime dar vienos knygos apie detektyvų Domo ir Tomo nuotykius. 

Susitikimo pabaigoje, kol autorius dalino autografus, bendravome vieni su kitais ir gėrėme arbatą. 
Kas dar neskaitė Tomo Dirgėlos knygų, užsukite į svečius - visas jas atrasite Vaikų bibliotekos lentynose. Labai lauksime Jūsų. O Tomas lauks Jūsų artėjančioje Knygų mugėje. Ten, vasario 25 d. (šeštadienį), jis ir dainuojantis aktorius Giedrius Arbačiauskas, pristatys savo naująją knygą „Kai balandis buvo papūga“.

Justina Juciūtė
Vyresnioji bibliotekininkė
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji Vaikų biblioteka