Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Tarptautinė vaikų knygos diena

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2 d. - tarptautinė vaikų literatūros diena, o prieš 211 metų gimė pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Nepaisant oro sąlygų, savaitės dienos ir vietos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius šią šventę mini kasmet. Taigi, saulėtą šeštadienio rytą didelis specialistų, knygos mylėtojų, didelių ir mažų skaitytojų būrys susibėgo į Vilniaus „Lėlės“ teatrą, kuriame buvo aptarti 2015 m. vaikų ir paauglių literatūros rezultatai bei apdovanoti geriausieji. Beje, Lietuvoje ši šventė minima 24-ąjį kartą, o pasaulyje – jubiliejinį, 50-ąjį kartą!

Metų rašytojo/-os karūna buvo uždėta ant Rebekos Unos galvos už geriausią vaikų ir paauglių metų knygą „Atjunk“, o Vaikų literatūros premijos laureatais šiemet tapo rašytojas Selemonas Paltanavičius ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros departamento direktorė Aldona Elena Augustaitienė. Po apdovanojimų susirinkusieji žiūrėjo šešėlių spektaklį „Ledo karalienė“, pastatytą pagal to paties pavadinimo vieną žymiausių H. Ch. Anderseno pasakų (pjesės autorė ir režisierė Nijolė Indriūnaitė).

Apie kitus laureatus sužinosite apsilankę Vaikų bibliotekoje, susitikimų vietoje „Po skliautu“. Čia  vyksta „Pačių pačių... 2015 metų knygų“ paroda.