Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Susitikime Knygų mugėje!

Susitikime Knygų mugėje!

Vasario 24–27 dienomis vyks Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vykstanti jau 22 metus ir kasmet sukviečianti tūkstančius knygų mylėtojų, rašytojų ir leidėjų. 22-osios Vilniaus knygų mugės tema „Vaizdas kaip tekstas“.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kiekvienais metais dalyvauja Vilniaus knygų mugėje. Mus, kaip ir kitas Lietuvos bibliotekas rasite tradicinėje Bibliotekų erdvėje, kuri įsikūrusi Jaunojo skaitytojo salėje.

Šįkart atvykstame į mugę su interaktyviomis pramogomis ir kviesime Jus pasisemti žinių apie Vilnių ir mūsų biblioteką smagiu būdu. Paruošėme viktorinų ir žaidimų skirtingo amžiaus skaitytojams – ir patiems mažiausiems pradinio mokyklinio amžiaus vaikams, ir jau patyrusiems Vilniaus istoriją puikiai išmanantiems žinovams. Pakviesime Jus išmaniame ekrane sudėlioti dėlionę ir atspėti, kokia tai bibliotekos erdvė. Klausime, kas įkūrė Vilniaus miestą ir kokį gimtadienį švęsime kitąmet. Moksleiviai galės išmėginti jėgas žaisdami literatūrinę viktoriną. Teisingai atsakiusieji į klausimus dalyvaus loterijoje ir laimės simbolinę bibliotekos dovanėlę.

Vilniaus knygų mugė vyksta Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Darbo laikas:

  • Ketvirtadienis, vasario 24 diena: 10–19 val.
  • Penktadienis, vasario 25 diena: 10–21 val.
  • Šeštadienis, vasario 26 diena: 10–21 val.
  • Sekmadienis, vasario 27 diena: 10–17 val.

Kuo ypatinga ši Vilniaus knygų mugė?

Jaunųjų skaitytojų salė. Nuolat gyva ir šurmuliuojanti Jaunųjų skaitytojų salė traukia lankytojus tiek knygų naujienų gausa leidyklų stenduose, tiek įvairiomis kūrybinėmis veiklomis. Čia jaunieji skaitytojai gali įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, bendrauti, žaisti ir skaityti. Salėje veikia Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira Bibliotekų erdvė – kitokia skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui. Lietuvoje ir pasaulyje žinomi knygų kūrėjai užsiėmimus skirtingo amžiaus dalyviams rengia Kūrybos erdvėje be formulių.

ForumasTai rimtų temų, intelektualių pokalbių vieta, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Kasmet čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

Forume rengiamas ir naujo formato renginių ciklas ŠortaiTai literatūrinė dvikova, kurioje du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleidžia aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

Muzikos salė. Kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, organizuojama asociacijos AGATA  ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Tai didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

Bendra mugės renginių programa: https://bit.ly/3HK6wo8

Iki pasimatymo Vilniaus knygų mugėje!