Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Su lagaminu iki mėnulio ir toliau

Su lagaminu iki mėnulio ir toliau

Ką darytum, jei vidury nakties tave pažadintų ginkluoti vyrai ir lieptų per 5 minutes susirinkti daiktus, nes važiuosi labai toli? Ką pasiimtum? Ir kaip toli yra „toli“? Juk, atrodo, už mėnulį nieko toliau nėra.

Spalio 12 dieną į Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką sugužėjo J. Basanavičiaus progimnazijos ketvirtokai, kuriems knygos „Sibiro haiku“ autorės Jurga Vilė ir Lina Itagaki ne tik papasakojo Algiuko (kuris paskui užaugo į Algį ir tapo J. Vilės tėčiu) istoriją apie trėmimą į Sibirą, bet ir parodė, kokius daiktus į šią kelionę pasiėmė jo šeima. Tarp tų daiktų buvo šilkinių skarelių, kurias paskui galėjo išmainyti į maistą, šeimos albumas ir net obuolių, nes juk jie Sibire neauga.

Edukacijos metu vaikai kūrė savo šeimos albumą; nupaišę šeimos narius, albumus dėjo į simbolinį lagaminą. Taip pat vaikai buvo paprašyti pagalvoti ir nupiešti, kokius 5 daiktus pasiimtų su savimi, jeigu turėtų patys išvykti į panašią tolimą ir ilgą kelionę. Vienas dalyvis sakė, kad į lagaminą įsidėtų ir „šuniuką, kurio dar neturi“. Vaikai svarstė, kokie daiktai kiekvienam yra svarbiausi ir kodėl jie rastų savo vietą simboliniame ­„Tremties lagamine“.

Po edukacijos vyko smagūs pasikalbėjimai su autorėmis, autografų dalinimas ir, žinoma, asmenukių darymasis.