Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Sigutės Ach iliustracijų paroda

Sigutės Ach iliustracijų paroda

2016 m. balandžio 4 - birželio 30 d. Vaikų bibliotekoje veikia dailininkės Sigutės Ach iliustracijų Violetos Palčinskaitės eilėraščių rinktinei „Vaikų kambarys“ paroda.

Sigutė Ach – dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja, juokais vadinama pačia nerimčiausia Lietuvos kūrėja, mat paklausta ką veikia, šypsodamasis atsako: „Nieko rimto". Už tokią iš pirmo žvilgsnio nerimtą, tarsi juokais atsiradusią kūrybą ši dailininkė mylima jau daugiau kaip dešimtmetį. Piešti miniatiūras, iliustracijas vaikų knygoms, atvirukus ir rašyti tekstus Sigutė Ach pradėjo 1995 m.

Violetos Palčinskaitės gimtadieniui leidykla „Nieko rimto" išleido poetės jubiliejinę geriausių eilėraščių rinktinę „Vaikų kambarys", kurią ėmėsi iliustruoti dailininkė Sigutė Ach. Paklausta, ar žymios poetės vardas savotiškai įpareigoja, atsako: „Violeta – didi poetė, jos eilėraščius iliustruoti man buvo didelė garbė ir atsakomybė. Labai stengiausi, kad tai matytųsi mano iliustracijose, sudėjau į jas viską, ką turiu geriausio. Žinoma, buvo ir sunkių momentų, bet tai labai normalu – tai iliustruotojo kasdienė duona. Pati sudėtingiausia ir įdomiausia dalis buvo pabandyti sujungti du skirtingus eilėraščius vienoje juos vienijančioje iliustracijoje." Jaukios ir spalvingos dailininkės iliustracijos lydi visus knygos puslapius ir naujojo kompaktinio disko apipavidalinimą.