Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Projektas „Skaityk lengvai“

Projektas „Skaityk lengvai“

„Biblioteka visiems“ – taip yra skelbiama ant mūsų bibliotekos durų. Ir tikra tiesa – mums labai svarbu, kad bibliotekos paslaugos ir erdvės būtų patogios ir pritaikytos visiems skaitytojams. Netrukus prie paslaugų ir užsiėmimų, skirtų vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų, pridėsime dar vieną – šį kartą skirtą patiriantiems skaitymo sunkumų.

Lengvai suprantama kalba – tai metodas, padedantis daugiau žmonių suprasti pateikiamą informaciją. Specialus teksto išdėstymas, jo struktūra ir atidžiai parinktos iliustracijos palengvina informacijos prieinamumą skaitymo ar intelekto sutrikimų turintiems žmonėms.

Projektą „Skaityk lengvai“ vykdome kartu su edukatore Rūta Norkūne ir Vilniaus universiteto dėstytoja Justina Bružaite-Liseckiene. Iliustracijas, kurios papildys tekstus, kuria iliustratorė Greta Alice. Atkreipkite dėmesį į straipsnį puošiančią iliustraciją – ji viena iš kelių, kurios papildys Šatrijos Raganos apsakymą „Vyšnios“. Tekstus ir iliustracijas su tiksline grupe testuoja specialioji pedagogė Reda Andriekutė.

Šio projekto pagrindinis tikslas – pirmojo grožinės literatūros skaitinių lengvai suprantama kalba rinkinio paruošimas. Rinkinį sudarys 8 apsakymai, kurių tema „Vaikystės patirtys“. Kūrinius atrinkome iš 5-6 klasių rekomenduojamo literatūros sąrašo.

Tekstų vertimas, jų ruošimas, testavimas, iliustracijų pritaikymas – ilgas ir atsakingas darbas, bet jau rugsėjį leidinys turėtų pasiekti savo skaitytojus bei specialistus.

Tikimės, kad šių tekstų pritaikymas vaikams, turintiems skaitymo sunkumų, paskatins įtraukį  švietime ir kultūriniame gyvenime bei leis jiems atrasti netikėtų atradimų.

Projektą finansuoja „Lietuvos kultūros taryba“.