lt

Poezijos pavasarėlis'21

Poezijos pavasarėlis'21

Pagaliau bibliotekos koridoriai ir salės prisipildė vaikų čiauškesio ir, svarbiausia, deklamuojamos poezijos!

Šis, jau keturioliktą kartą vykstantis „Poezijos pavasarėlis“ buvo ypatingas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, buvo nutiesti nematomi tiltai tarp Jungtinių Amerikos valstijų ir Lietuvos! Renginyje pristatomos knygos „Paslapčiausia paslaptis“ autorė Evelina Daciūtė šiuo metu gyvena už Atlanto, tad savo sveikinimus atsiuntė video įrašo forma. Pavasarėlio dalyviai buvo iš anksto paruošę klausimų, į kuriuos autorė taip pat mielai atsakė. Ar žinote, kad paklausta, kiek laiko užtrunka parašyti knygą, Evelina juokais sako, kad „Laimė yra lapė“ rašė beveik 40 metų?

Po to laukė smagiųjų eilėraščių deklamavimas. Ant scenos susitikome ir su tigriukais, ir su žirniukais! Šiuos eilėraščius išmoko ir puikiai padeklamavo Vilniaus Vytės Namunėlio pradinės mokyklos antrokai.

Paskutinė susitikimo dalis buvo itin spalvota. Knygos iliustratorė Agnė Nananai papasakojo, kaip kūrė jaukiąsias iliustracijas ir supažindino su vieninteliais sukurtais knygos personažais – Kažkuriukais. Vėliau laukė ir dirbtuvėlės – vaikai kūrė Kažkuriukų namus–atvirukus. Mažieji poezijos mylėtojai į susitikimą atėjo ne tuščiomis – kiekvienas turėjo piešinį, kuriame iliustravo savo mėgstamiausią eilėraštį. Virtualioje galerijoje galite patys pasigrožėti šiais darbais.

Labai džiaugiamės, kad laikydamiesi visų saugumo reikalavimų galėjome susitikti, vieni kitų pasiklausyti ir išmokti kažko naujo. Juk gyvos ovacijos ir ne per kompiuterio garsiakalbį girdimas balsas visai kitaip įkrenta širdin...

Renginio akimirkos – galerijoje.