Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Poezijos pavasarėlis 2016

Poezijos pavasarėlis 2016

Gražų ir saulėtą 2016 m. gegužės 10 d. rytą Vaikų biblioteka pasitiko jaukiomis eilėraščių eilėmis. Poezijos pavasarėlis bibliotekoje – gražiausia mažųjų šventė, šiemet švenčiama jau 9-ąjį kartą.

Vaikų biblioteka poezijos pavasarėlio šventę skyrė bendrai poetės Violetos Palčinskaitės ir dailininkės Sigutės Ach kūrybai paminėti. Su renginio viešniomis atvyko susitikti seni bibliotekos bičiuliai - Salininkų gimnazijos, Baltupių progimnazijos ir Vilniaus inžinerijos licėjaus moksleiviai. Renginio metu vaikai deklamavo V. Palčinskaitės eilėraščius, dainavo, šoko ir džiugino susirinkusiųjų širdis. Šie vaikai nupiešė ir iliustracijas V. Palčinskaitės eilėraščiams. Vaikų sukurtus piešinius galite pamatyti Vaikų bibliotekos Kūrybinėje laboratorijoje.

Violetos Palčinskaitės kūrybą galima apibūdinti daugybę skambių žodžių - žaisminga, skaidri, džiaugsminga, pasakiška, romantiška, šviesi, jauki, nuoširdi... arba tiesiog tokia, kurios neįmanoma nepamilti. Poezijos pavasarėlio metu, poetė pasakojo, kad eiles ėmė kurti būdama visai maža - 9-10 metų. Studijuojant pirmajame kurse universitete, pasirodė pirmasis jos poezijos rinkinukas „Žemė kėlė žolę“ (1961 m.). Rašytoja iki šiol yra išleidusi per 30 knygų mažiesiems skaitytojams, o jos kūryba įvertinta daugybe premijų. Pasak poetės, įkvėpimas gali pagauti įvairiausiose ir netikėčiausiose vietose - gatvėje, autobuse, lėktuve, kiek rečiau - sėdint prie rašomojo stalo: „Bėda ta, kad kurdama eilėraščius, niekada su savimi neturiu blonknoto į kurį galėčiau rašyti, o prie rašomojo stalo būnu tik tuomet, kai vyksta baigiamasis procesas“.

Na, o apie dailininkę Sigutę Ach ir jos kūrybą labai gražių žodžių yra pasakiusi poetė Ramutė Skučaitė: „Kažin ar yra Lietuvoje namų, kurių bent vieną kartą nebūtų aplankęs pailgaveidis Sigutės angelas, nešantis švelnumą ir šilumą... O jei ne angelas - tai sparnuota karvutė drauge su leidyklos „Nieko rimto“ knyga. Arba arkliukas, atšokavęs iš sodrių pievų, ar linksmos avytės, nukritusios tiesiai iš debesio. Tikriausiai tokių namų nėra“. 
Sigutė Ach savo kūrybinį kelią taip pat pradėjo nuo mažumės: „Kiek atsimenu, tiek ir piešiu. Kitaip negalėčiau, visą gyvenimą piešiu. Jeigu neturėčiau akių ir rankų, pieščiau mintyse".

Dailininkę ir poetę neatsitiktinai sieja bendras kūrybinis darbas. V. Palčinskaitės gimtadienio proga, leidykla „Nieko rimto” 2013 m. išleido poetės jubiliejinę geriausių eilėraščių rinktinę „Vaikų kambarys”, kurią ėmėsi iliustruoti dailininkė Sigutė Ach. Paklausta, ar žymios poetės vardas savotiškai įpareigoja, ji atsakė: „Violeta – didi poetė, jos eilėraščius iliustruoti man buvo didelė garbė ir atsakomybė. Labai stengiausi, kad tai matytųsi mano iliustracijose, sudėjau į jas viską, ką turiu geriausio. Žinoma, buvo ir sunkių momentų, bet tai labai normalu – tai iliustruotojo kasdienė duona [...]”. Darbas užtruko kelis metus - vienų metų reikėjo sugalvoti iliustracijoms (juk svarbu, kad piešinys nugultų ten, kur ir reikia!), dviejų mėnesių joms nupiešti, ir dar šiek tiek laiko leidybai... Iš viso dailininkė šiai knygai nupiešė 100 didelių iliustracijų. S. Ach taip pat yra nupiešusi ir poetės V. Palčinskaitės portretą, apie kurį rašytoja sakė: „Esu jį pasikabinusi namuose ant sienos. Sigutės Ach darbai man labai patinka. Tame portrete aš esu kaip boružė... su sparneliais. Kai sulaukiu svečių, visi sako, kad tai tikrai aš!“