Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Pauliaus Juodišiaus iliustracijų paroda

Pauliaus Juodišiaus iliustracijų paroda

„Kai buvau truputį mažesnis, daugybę valandų praleisdavau žiūrinėdamas knygas. Tais laikais vaikiškų knygų buvo mažokai. Ypač tokių kurios nustebintų. Buvau kruopštus skaitytojas todėl ilgai tyrinėdavau kiekvieną puslapį. Bet daugelyje iliustracijų tyrinėti nelabai buvo ką.

Aš žiūrėdavau į tuos piešinius ir galvodavau: ar sunku buvo tam viską mokančiam suaugusiam žmogui rūpestingiau viską nupiešti. Turbūt jam niekas nepasako, kaip  nuobodu vartyti knygą, kuri nestebina, iš kurios neturi ko pasimokyti. Labiausiai patikdavo tos knygos kuriose jausdavau, kad žmogus tikrai įdėjo daug darbo ir minčių.

Pasakos taip pat dažniausiai būdavo rimtos. Pabaigoje su kokiu nors protingu pamokymu neklaužadoms, tinginiams ir tiems kas gauna blogus pažymius. O man labiausiai patikdavo juokas, nuotykiai, atradimai. Ir veikėjai kurie galvoja savo galva, ieško savų sprendimų, savo kelio. Bet mano nuomonės niekas neklausdavo.

Tą jausmą vis dar atsimenu, todėl dabar ką nors kurdamas vis pagalvoju, kaip jausis vaikas vartydamas mano knygą. Ar tai jį nustebins ar paliks abejingą. Ir ne viską kas gražu man pačiam, sudedu į vidų. Vaiko kitokia gyvenimo patirtis. Kas man jau atrodo kasdieniška ir pabodę, ką norisi sulaužyt ir perdaryt, vaikui vis dar naujiena. Jam net paprasta višta gali būti stebuklas“ - Paulius Juodišius.

Paulius Juodišius iliustravo 14 savo parašytų knygų ir dar 7 kitų autorių sukurtas knygas. Rašytojo knyga „Amarėlio pyragas“ 2006 m. yra pelniusi IBBY Lietuvos skyriaus geriausios metų knygos vaikams apdovanojimą. Gražiausios 2012 m. knygos apdovanojimas P. Juodišiui įteiktas už knygą „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“.

Paroda veiks iki liepos 31 d., Vaikų bibliotekoje, Kūrybinėje laboratorijoje