Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai

2-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.

Renginiai Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Nuo 2022 metų Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka pradeda įgyvendinti ilgalaikę strategiją, didelį dėmesį skiriant tvarumui. Esame viena pirmųjų Lietuvoje bibliotekų, kuri pasirašė Tvarumo deklaraciją. Mūsų biblioteka Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga pristato šiuos renginius:

Balandžio 27 dieną 14 val. Adomo Mickevičiaus skaitykloje vyks edukacija „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“, kurios tema – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje kelis dešimtmečius veikęs teatras. Išsamiau.

Balandžio 27 dieną 18 val. Didžiojoje salėje vyks Živilės Kropaitės-Basiulės knygos #fainiausiapasaulymočiutė pristatymas. Išsamiau.

Balandžio 27 dieną 17.30 val. ir balandžio 29 dieną 17.30 val. kviečiame į įdomiąsias ekskursijas po mūsų biblioteką. Išsamiau.

Balandžio 28 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija organizuoja konferenciją „Lietuvių kalba modernėjančiame pasaulyje“. Išsamiau.

Balandžio 30 dieną 12 val. šeimadienis ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams pirmame aukšte esančioje vaikų bibliotekojeIšsamiau.

Knygų apie gamtą, ekologiją, gyvūnus paroda III aukšte esančiame abonemente. Visus leidinius galima skolintis į namus.

Leidinių apie tvarumą paroda vaikų bibliotekoje, Labirinto pradžioje.

Bibliotekinko rekomendacija: 10 grožinių ir negrožinių knygų apie ekologiją. Išsamiau.

Šventiniai renginiai bibliotekininkams visoje Lietuvoje

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė startuos balandžio 23 d. Anykščiuose – jau tradiciniu tampančiu Bibliotekininkų žygiu. Beveik 300 Lietuvos bibliotekininkų ir bibliotekų bičiulių pėsčiomis įveiks 12 kilometrų vaizdingomis Anykščių apylinkėmis, bendraus, susitiks su seniai matytais,  susipažins su kolegomis iš kitų bibliotekų, dalinsis tvarumo idėjomis ir pasiruoš savaitės minėjimo renginiams. Po žygio, bibliotekininkai ir visi, kurie palaiko bibliotekas, kviečiami visą savaitę stebėti LRT transliuojamą žaidimą „Kas ir kodėl?“, kuriame dalyvaus pasiryžę savo jėgas išbandyti bibliotekų darbuotojai.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė pastebi, kad kalbėti apie tvarią biblioteką ir kiekvieno bibliotekininko vaidmenį siekiant nuoseklumo veiklose, skatina bibliotekų misija organizuoti informaciją, dalintis žiniomis, planuoti pokyčius ateičiai: „Tvarumas bibliotekininkų bendruomenei svarbus dėl nuolatos įvairiomis formomis išreiškiamo rūpesčio, kaip ir kokioje visuomenėje gyvens mūsų vaikai po 30, 50 ar 100 metų. Jeigu jau dabar nesukursime to, kas gali būti palaikoma bėgant laikui, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai, kas yra ekonomiškai ir etiškai teisinga, tuomet jau artimiausiu metu susidursime su didžiuliais iššūkiais aplinkai ir gerovei. Skirkime bibliotekų savaitę apgalvoti bibliotekų vertybes ir galimybes veikti, kuriant tvarias bibliotekas.“

Balandžio 25 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Lietuvos Respublikos kultūros ministras Simonas Kairys paskelbs Geriausius metų bibliotekininkus (biblioteką, bibliotekos vadovą, jaunąjį bibliotekininką). Bibliotekų savaitė finišuos tarptautine konferencija „Tvari biblioteka“, kuri šiemet įvyks Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Renginio dalyviai išgirs pranešimus apie tvarumo temą kasdienybėje ir politikoje, kiekvieno mūsų galimą indėlį, atsakingą vartojimą ir ekologiją, bibliotekų patirtis ir įsipareigojimus.

Programa plati, apimanti kelis šimtus renginių, tad informaciją sekti verta savaitės organizatorių Lietuvos bibliotekininkų draugijos socialinių tinklų paskyrose ir svetainėje www.lbd.lt.

22-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija, globoja Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, rėmėjas – UAB Asseco Lietuva.