Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Mikė Pūkuotukas – vaikų draugas jau 90 metų!

Mikė Pūkuotukas – vaikų draugas jau 90 metų!

1926 m. spalio 14 d. Anglijos knygynų lentynas pasiekė pirmosios knygos, kuriose aprašomi nepaprasti Mikės Pūkuotuko nuotykiai Šimtamylėje girioje. Šias istorijas apie mažą smaližių meškiuką parašė Alanas Aleksandras Milnas (angl. Alan Alexander Milne), o jį nupiešė – dailininkas Ernestas Hovardas (angl. Ernest Howard). Per 90 metų knyga buvo išversta į daugybę pasaulio kalbų, sukurtas ne vienas animacinis filmas, kompiuterinis žaidimas ir kt. Lietuviškai ši knyga pirmą kartą buvo išleista 1958 m. (vertė Virgilijus Čepaitis).

Kaip atsirado Mikė Pūkuotukas?
Angliškai šis mielas personažas vadinamas Viniu (angl. Winnie the Pooh). Kadaise rašytojas savo mažam sūneliui Kristoferiui Robinui padovanojo pliušinį žaisliuką, kuriam prilipo Londono zoologijos sode gyvenusios meškutės vardas. Sūnus taip įdomiai žaisdavo su šiuo ir kitais žaislais, kad A. A. Milnui kilo sumanymas parašyti istoriją apie šį ir kitus vaiko žaislus bei paskaityti prieš miegą. Galų gale pasakos buvo išspausdintos Kalėdų išvakrėse (1925 m. gruodžio 24 d.), laikraštyje „The Evening News“. Vėliau istorijos nugulė į knygos lapus, o meškutis Mikė, arba Vinis, tapo viso pasaulio vaikų draugu.

Užsukę į Vaikų biblioteką, galite rasti daugybę Mikės Pūkuotuko knygų, kurios laukia mažųjų skaitytojų specialioje parodėlėje.

Iki pasimatymo Šimtamylėje girioje!

Giedrė Narbutaitė