Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų paroda „Kas žmogiuko širdyje“

Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų paroda „Kas žmogiuko širdyje“
2023 m. sausio 7 d. minėjome poeto Anzelmo Matučio 100 metų jubiliejų. Ta proga leidykla „Slinktys“ išleido dar vieną A. Matučio knygą, kuri kviečia pažvelgti į pasaulį šviesiomis vaiko akimis ir nerti į nuotykius drauge su girios gyventojais.
Knygos dailininkei Linai Eitmantytei-Valužienei teko įdomi užduotis – ne tik sukurti iliustracijas eilėraščiams, bet padalinti knygą į tris dalis ir atskirti eilėraščius nuo dviejų poemų – „Girios televizorius“ ir „Drevinukas“. Taip gimė iliustracijos eilėraščiams, sukurtos vandens dažais ir mediniais pieštukais. Laumės, vėjas su vėjukais, bruknelė, meškinas tinginys, lietus Lietuvoje – šios ir kitos eilėraščių iliustracijos užpildo didžiąją parodos Vaikystės pievoje dalį.
Antrojoje erdvėje (Obelyne) žiūrovų laukia piešiniai iš A. Matučio poemų „Drevinukas“ ir „Girios televizorius“. Iš viso eksponuojama 19 iliustracijų. Vartydami dar spaustuvės dažais kvepiančią knygą „Kas žmogiuko širdyje“, parodos lankytojai galės surasti atspausdintas iliustracijas ir palyginti, kuo jos skiriasi nuo originalų.
 
Dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė yra iliustravusi apie 30 knygų vaikams. Ši rinktinė – trečioji dailininkės iliustruota eilėraščių knyga.