Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Lietuvos viešosios bibliotekos atviros Ukrainos pabėgėliams

Lietuvos viešosios bibliotekos atviros Ukrainos pabėgėliams

Apskričių viešųjų bibliotekų ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos išplatino bendrą pareiškimą dėl Ukrainos pabėgėlių aptarnavimo šalies viešosiose bibliotekose. Publikuojame jį:

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija reiškia solidarumą bei paramą kovojančiai Ukrainai ir kreipiasi į Jus informuodamos, kad šalies viešosios bibliotekos yra pasirengusios teikti nemokamas paslaugas prieglobstį Lietuvoje radusiems Ukrainos gyventojams.

Lietuvoje veikia platus, daugiau kaip 1200 viešųjų bibliotekų jungiantis tinklas. Kiekviename mieste ar miestelyje yra biblioteka ir kiekviena yra pasirengusi užtikrinti sąlygas Ukrainos gyventojams leisti laiką saugiai, ramiai ir turiningai bei įtraukti juos į savo organizuojamas veiklas.

Atsakingai patvirtiname, kad ukrainiečiams, kurie prasidėjus karinei Rusijos Federacijos agresijai turėjo palikti savo namus, šalies viešųjų bibliotekų paslaugos bus teikiamos nemokamai: nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais. Pagal poreikį bibliotekos bendradarbiaudamos su kitomis įstaigomis organizuos lietuvių kalbos pradmenų mokymus.

Viešosios bibliotekos ukrainiečiams – puiki vieta susiburti, rasti bendraminčių, susipažinti su vietos bendruomenėmis, sužinoti naujienas, susirasti darbą, kitą reikalingą informaciją ar tiesiog ramiai ir saugiai praleisti laisvalaikį.

Kviečiame naudotis turima modernia šalies viešųjų bibliotekų infrastruktūra ir jose teikiamomis paslaugomis.

Esame susitelkę ir vieningi, kad paremtume laisvą Ukrainą.

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkė Emilija Banionytė.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė.

KREIPIMASIS Į GYVENTOJUS IR ĮMONES

Lietuvos bibliotekų durys atviros prieglobstį nuo karo mūsų šalyje randantiems Ukrainos gyventojams. Pažadame, kad atėjusieji į bibliotekas, čia jausis laukiami, saugūs ir galės naudotis visomis bibliotekų teikiamomis paslaugomis.
 
Šiuo metu bibliotekoms įsigyti leidinių ukrainiečių kalba yra sudėtinga, turimos kolekcijos labai ribotos, tad labai prašome gyventojų, įstaigų, organizacijų, kurios turi knygų, stalo žaidimų, žurnalų ukrainiečių kalba, padovanoti jų artimiausiai viešajai bibliotekai. Ypač laukiamos vaikams skirtos knygos!
 
Pasidalinkite šia žinute ir padėkite bibliotekoms papildyti fondus dokumentais ukrainiečių kalba. Tik kartu mes esame stiprūs!
 
Dalinamės nuoroda, kurioje rasite knygų vaikams ukraieniečių kalba PDF formatu: https://bit.ly/3sTJ9DE. Skaitykite ir dalinkitės su kitais!