Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Knygų kalėdos su „Gilės“ vaikais

Knygų kalėdos su „Gilės“ vaikais

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų kalėdos“ Lietuvoje švenčiama jau penktą kartą. Akcijos metu knygos mylėtojai, bibliotekų bičiuliai buvo kviečiami dalintis skaitymo džiaugsmu ir gerumu, dovanojant bibliotekai vaikų ir jaunimo knygas.

Šiemet jubiliejinė akcija pristatė naują temą – „Knygų Kalėdų“ savanoriai: „Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus vienišiems vaikams globos namuose, seneliams. Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Knygų kalėdų“ akcijos metu Vaikų bibliotekoje svečiavosi Vilniaus vaikų socialinės globos namų „Gilė“ auklėtiniai. Vaikų bibliotekos darbuotojos mažiesiems svečiams parengė linksmą, pažintinę kelionę po biblioteką - atskleidė visas paslaptingas istorijas (jas biblioteka mena jau 60 metų), parodė slapčiausius kampelius, ir vos už pakarpos nepagavo kelių vaiduoklių! Juk su vaiduokliais reikia būti ypač atsargiam ir tyliam...
Paskui bibliotekos dailininkė, Kristina Karvelytė, vaikus pakvietė pamiklinti darbščiąsias rankeles - pasigaminti spalvotų žaisliukų ir papuošti Kalėdų eglutę. O kad būtų dar smagiau - vaikai galėjo žaisti judriuosius žaidimus su xboxu.

Akcijos metu, Vaikų bibliotekoje, visiems lankytojams buvo rengiamos ekskursijos, garsiniai skaitymai, kūrybinės dirbtuvėlės - su mažaisiais bibliotekos bičiuliais kalbėta apie knygutes, nuotykius, draugystę, mažus dalykėlius, kurie pradžiugina širdelę. Klausytąsi istorijų apie Trolius Mumius, autobusuose buvo pagautas rašytojo Gendručio Morkūno vėjas, išgirstos žiemos pasakos ir išdaigos - žodžiu nuversti darbų kalnai.

Kas nespėjote į šiuos užsiėmimus, nenusiminkite - Vaikų bibliotekoje visuomet yra, ką nuveikti. Sekite informaciją Vaikų bibliotekos tinklaraštyje, FB paskyroje.

Nuoširdžiai norėtume visiems padėkoti, prisidėjusiems prie Knygų kalėdų - apsilankymais Vaikų bibliotekoje, šypsenomis, gražiais atsiliepimais, padovanotomis knygelėmis.

Dalinkimės džiaugsmu ir gerumu ne tik per Knygų kalėdas, bet ir visus metus. Mes visuomet Jūsų laukiame, tad būtinai užsukite mūsų aplankyti ;)