lt

Kišenėse 15 pavasarių

Kišenėse 15 pavasarių

Tarp Didžiosios salės sienų praūžė pats tikriausias pavasario uraganas, kitaip dar vadinamas „Poezijos pavasarėliu“! Jau net 15-tą kartą pakvietėme moksleivius susirinkti ir pasidalinti poezijos džiaugsmu. Kartu su jais pavasarišką nuotaiką skleidė ir šių metų svečias poetas Dainius Gintalas.

Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos 3 klasės mokiniai pavirto bitutėmis ir itin nuostabiai perpasakojo Begemoto nuotykius. Vilniaus Baltupių progimnazijos 4 klasės mokiniai padeklamavo mėgstamiausius savo eilėraščius iš D. Gintalo knygų. Na, o vyriausieji svečiai, 5 klasės mokiniai iš mokslo ir menų mokyklos „Taškius“ nusprendė pasukti kitu keliu – jie ne tik savaip interpretavo poeto kūrybą (ar kada nors matėte pagal eilėraščius sukurtų komiksų?), bet ir pasidalino savo kūryba.

Vėliau susitikimas pasuko kitu kampu – juk taip įdomu kažko paklausti rašytojo, ypač kai jis čia pat! Klausimų buvo visa jūra ir D. Gintalas atskleidė, kad jį įkvepia viskas – tiek šnypčianti keptuvė, tiek burbuliuojantis puodas, o geriausiai jam eilėraščiai rašosi ryte, dieną ir vakare, nes naktį jis mėgsta miegoti.

Ir kaip gi be autografų ir palinkėjimų! Jų buvo visur – ir ant autoriaus knygų, ir specialiuose susitikimų knygelėse. Svarbiausia – kiekvienas jų unikalus ir specialiai parašytas konkrečiam jaunajam poezijos mylėtojui.

Šviesios ir puikios šventės akimirkos – galerijoje. Nuotraukų autorė – Irina Jarec. Už plakatą dėkojame Kristinai Karvelytei.

Dar kartą tariame ačiū vaikams, jų mokytojoms ir poetui Dainiui Gintalui bei atsisveikiname iki kitų metų!