Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Kišenėse 15 pavasarių

Kišenėse 15 pavasarių

Tarp Didžiosios salės sienų praūžė pats tikriausias pavasario uraganas, kitaip dar vadinamas „Poezijos pavasarėliu“! Jau net 15-tą kartą pakvietėme moksleivius susirinkti ir pasidalinti poezijos džiaugsmu. Kartu su jais pavasarišką nuotaiką skleidė ir šių metų svečias poetas Dainius Gintalas.

Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos 3 klasės mokiniai pavirto bitutėmis ir itin nuostabiai perpasakojo Begemoto nuotykius. Vilniaus Baltupių progimnazijos 4 klasės mokiniai padeklamavo mėgstamiausius savo eilėraščius iš D. Gintalo knygų. Na, o vyriausieji svečiai, 5 klasės mokiniai iš mokslo ir menų mokyklos „Taškius“ nusprendė pasukti kitu keliu – jie ne tik savaip interpretavo poeto kūrybą (ar kada nors matėte pagal eilėraščius sukurtų komiksų?), bet ir pasidalino savo kūryba.

Vėliau susitikimas pasuko kitu kampu – juk taip įdomu kažko paklausti rašytojo, ypač kai jis čia pat! Klausimų buvo visa jūra ir D. Gintalas atskleidė, kad jį įkvepia viskas – tiek šnypčianti keptuvė, tiek burbuliuojantis puodas, o geriausiai jam eilėraščiai rašosi ryte, dieną ir vakare, nes naktį jis mėgsta miegoti.

Ir kaip gi be autografų ir palinkėjimų! Jų buvo visur – ir ant autoriaus knygų, ir specialiuose susitikimų knygelėse. Svarbiausia – kiekvienas jų unikalus ir specialiai parašytas konkrečiam jaunajam poezijos mylėtojui.

Šviesios ir puikios šventės akimirkos – galerijoje. Nuotraukų autorė – Irina Jarec. Už plakatą dėkojame Kristinai Karvelytei.

Dar kartą tariame ačiū vaikams, jų mokytojoms ir poetui Dainiui Gintalui bei atsisveikiname iki kitų metų!