Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Kaniterapijos užsiėmimų projekto pabaiga

Kaniterapijos užsiėmimų projekto pabaiga

Paskutinį vasario šeštadienį įvyko ir paskutiniai skaitymai su šunyte Hepi. Vaikai, atėję į skaitymus, su šunyte ne tik dalinosi savo skaitomų knygų nuotykiais, bet ir jausmais, išgyvenimais, mintimis. Kartais Hepi klausydavosi nejudėdama, kartais – švelniai prisiglausdavo prie skaitančiojo, kartais susidomėdavo, kas vyksta už lango, bet galima neabejoti, kad visada įdėmiai klausydavosi ir svarbiausia – niekada netaisydavo ir be išlygų priimdavo skaitytoją. Tokia saugi aplinka leisdavo skaitytojams skaityti laisviau, drąsiau ir, tikimės, kad padėjo ne tik geriau pažinti save ar Hepi, bet ir pagerinti savo skaitymo įgūdžius.

Šie kaniterapijos užsiėmimai su Berno zenenhunde vyko nuo gruodžio mėnesio, jie vykdyti kartu su Kaniterapijos asociacija. Kiekvieną šeštadienį Hepi šeimininkė Marija patikindavo, kad šunytė nekantriai laukia susitimo su vaikais ir į biblioteką eina kaip į šventę! 

Pasaulyje gerai žinoma profesionalios gyvūnų terapijos teikiama nauda: atidžiai atrinkti ir auklėti gyvūnai padeda greičiau atsigauti po psichologinių traumų, lengvina ligonių reabilitaciją, talkina įveikiant mokymosi sunkumus.

2013 m. sausio mėn. Lietuvoje įsteigta Kaniterapijos asociacija – visuomeninė organizacija, besirūpinanti kaniterapijos diegimu ir plėtojimu mūsų šalyje. Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius ir socialinius įgūdžius dalyvauja specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti. Daugiau apie Kaniterapijos asociaciją – https://www.kaniterapija.eu/ bei Facebook paskyroje.

Labai džiaugiamės tokia nuostabia pažintimi ir tariame ne sudie, o iki pasimatymo!