Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Jau netrukus – naujas leidinys lengvai suprantama kalba „Skaityk pasakas lengvai“

Jau netrukus – naujas leidinys lengvai suprantama kalba „Skaityk pasakas lengvai“

Praeitą rudenį pristatytas pirmasis elektroninis leidinys vaikams lengvai supratama kalba „Skaityk lengvai“ buvo sutiktas itin teigiamai. Šis leidinys net buvo nominuotas „Knygos apdovanojimuose' 2024“ Metų reiškinio kategorijoje! Tai įrodo, kad tokių leidinių aktualumas tik auga.

Biblioteka ir projekto partnerės toliau aktyviai dirba ir stengiasi kuo plačiau skleisti žodį apie tekstų lengvai suprantama kalba svarbą. Vyksta mokymai, edukacijos vaikams, skaitomi pranešimai konferencijose. Daugiau apie tai, kas yra lengvai suprantama kalba galite skaityti čia. 

Pirmojo leidinio tekstai buvo parašyti trečiuoju lygiu ir pažymėti trim lapeliais. Tai reiškia, kad jie labiau pritaikyti neryškių intelekto ar skaitymo sutrikimų turintiems skaitytojams, tekstai yra ilgesni, su šiek tiek mažiau iliustracijų. Tačiau kalbant su mokytojais ir tėvais paaiškėjo, kad tekstų antruoju lygiu ir skirtų jaunesniems moksleiviams taip pat labai trūksta. Taip gimė mintis projekto tęsiniui – elektroniniam leidiniui „Skaityk pasakas lengvai“.

Rinkinys bus sudaromas atsižvelgiant į atnaujintą literatūros ugdymo programą 3–5 klasėms ir rinkiniui bus atrinktos 5 lietuvių liaudies pasakos, 5 sakmės ir padavimai ir 5 literatūrinės pasakos. Plačiau apie pasirinktus tekstus – jau netrukus. Taip pat bus paaiškintos pačios sąvokos (pvz., kas yra pasaka), kurios mums gali atrodyti tarsi savaime suprantamos, tačiau kai kuriems skaitytojams jos gali būti naujos ir ne itin gerai pažįstamos. Kaip ir pirmojo leidinio ruošimo metu, visi tekstai bus išbandomi bendradarbiaujant su specialiaisiais pedagogais ir mokiniais, patiriančiais mokymosi ir suvokimo sunkumų.

Leidinį iliustravo iliustratorė Greta Alice, kuri susidūrė su nemenku iššūkiu – kaip pavaizduoti pagrindinius pasakų veikėjus ar jų detales išlaikant magiją, bet neapkraunant iliustracijų nereikalingomis detalėmis, kurios gali blaškyti skaitytoją? Po daugybės bandymų, iliustratorei tai puikiai pavyko.

Leidinį planuojama pristatyti rudenį. Sekite naujienas!