Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

„Grybo aukso“ paieškos

„Grybo aukso“ paieškos

Antradienio rytą į svečius atvyko iliustratorė Lina Itagaki. Ir ne šiaip sau – o pristatyti jau šeštosios savo iliustruotos knygos „Grybo auksas“!

Su ja susitikti atvykę ketvirtokai pirmiausia sustojo Vaikų bibliotekoje – erdvėje „Vaikystės pieva“ šiuo metu kabo iliustratorės paroda. Joje galima pasižiūrėti, kaip atrodo originalios šios komiksų knygos iliustracijos iki joms nugulant į spausdintus puslapius. Po to autorė papasakojo, kokia yra istorinių knygų priešimo virtuvė – nuo pirmųjų eskizų iki knygų atidavimo į spaustuvę. Piešiant istorines knygas labai svarbu autentiškos detalės, todėl iliustratorė susirenka visas įmanomas nuotraukas su vaizdais arba net nukeliauja prie išlikusių objektų įvairiuose Lietuvos miestuose. Todėl knygos kūrimas užtrunka ilgai – pavyzdžiui, knygos „Grybo auksas“ kūrimo darbai užtruko net pusantrų metų!

Žinoma, kaip gi be kūrybinių dirbtuvių! L. Itagaki pakvietė vaikus sudalyvauti „Pasiskulptūrinimo“ dirbtuvėse, kuriose buvo kuriamos skulptūros ir trumpos istorijos-komiksai.

Susitikimo akimirkos – galerijoje.