Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Būti kūrėju ‒​ reiškia būti vaiku!

Būti kūrėju ‒​ reiškia būti vaiku!

Kristina Savickytė-Damanskienė  aktorė, renginių vedėja, ansktyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ mokytoja, o svarbiausia ‒ mama. 2017 m. kovo 25 d., Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje Vaikų bibliotekoje, kvietė tėvelius susipažinti su įvairiais būdais būti su vaikais, lavinti jų kūrybiškumą.

Kas tas kūrybiškumas? Tai, ką visi vaikai turi, o suaugę jau truputį primiršę: drąsa (nebijojimas klysti ir veikti), pasaulio stebėjimas, smalsumas ir nuostaba, nežinojimas „kas veiks ir neveiks“, nežiūrėjimas į save rimtai (suaugę dažniausiai turi sukurę savo įvaizdį, kurio nesinori gadinti), tobulėjimo ir augimo poreikis. Prisiminus šiuos dalykus, tiek tėveliai, tiek vaikai džiaugsis savo bundančiu ir/arba augančiu kūrybiškumu. O paprastomis priemonėmis namuose galės vykdyti didįjį kūrybiškumo lavinimą ‒ kartu dainuojant daineles, sekant ir vaidinant pasakas, einant į „kūrybinės ekspedicijas“, įkuriant „kūrybos kampelį“ ir t.t. 
Dalintis tuo, ką patyrė ir ką moka (būdama dviejų dvynių, Justinos ir Gabijos, ir penkiamečio sūnaus Motiejaus mama) Kristinai labai svarbu. Pasak Kristinos, kūrybiškas yra kiekvienas, tereikia šią dovaną savyje rasti ir išmokti ją naudotis.

Tuo metu, kai tėveliai klausėsi ir diskutavo su Kristina, smalsieji vaikai galėjo pasiklausyti suomių rašytojų Aino Havukaineno ir Samio Toivoneno ištraukų iš knygų serijos apie brolius Tatą ir Patą. Tatas ir Patas yra broliai, kurie retkarčiais elgiasi truputį neįprastai. Jie kilę iš Keistuvos, kur gyvenama kitap nei pas mus. Visada pasirengę naujiems nuotykiams, Tatas ir Patas smagiai ir smalsiai tyrinėja stebuklingą mūsų pasaulį, nestokoja išradingumo ir kūrybingumo. Kaip ir mūsų mažieji - jie konstravo sau originalius Tato ir Pato akinius.

 - - - - - - -

Šie renginiai yra Vaikų bibliotekos įgyvendinamo projekto „Šeimadieniai: savaitgalius leiskime laiką kartu bibliotekoje“ dalis. Kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį Vaikų biblioteka atveria duris skaitytojams, išsiilgusiems užsiėmimų, tūkstančių įdomiausių, gražiausių ir smagiausių knygų! Vaikų biblioteka tuomet dirba nuo 10.00 val. iki 15.00 val.

Savo ruožtu, labai kviečiame apsilankyti kitame Šeimadienyje, kuris vyks balandžio 29 d. Vaikų biblioteka tuomet taip pat dirbs nuo 10.00 val. iki 15.00 val. 
12.00 val. 4-5 kl. moksleivių lauks Eglės Nachajienės kūrybinės rašymo dirbtuvės „Tekstas gali būti... žaidimų aikštelė!“, o mažuosius 11.00 val. ir 12.00 val. kviesime pasiklausyti pasakėlės apie raganaitės Vinės ir jos katino Vilburo nuotykius.
Registracija:
el. paštu [email protected] arba tel. nr. (8 5) 261 67 63

Sekite naujienas mūsų Vaikų bibliotekos el. svetainėje ir Facebook puslapyje.

O kol kas, tariame iki pasimatymo!

Projektą „Šeimadieniai: savaitgaliais leiskime laiką kartu bibliotekoje” iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
  

Justina Juciūtė
Vyresnioji bibliotekininkė
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji Vaikų biblioteka