Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Aušros Čapskytės iliustracijų paroda „Du pieštukai“

Aušros Čapskytės iliustracijų paroda „Du pieštukai“

„Pasakų pasaulis visada yra šalia mūsų. Kada panorėję mes galime ten patekti. Tik reikia panorėti... Šitame skubančiame laike, pilname reikalų, nepabaigiamų darbų, sąskaitų ir popierių, yra PASAKA, kuri leidžia mums, dideliems ir mažiems, persikelti į ne mažiau „tikrą“ Fantazijos šalį, kurioje daug spalvų, muzikos ir nuostabiausių istorijų. Kur laikas teka truputį kitaip...“
Aušra Čapskytė       

Aušros Čapskytės parodoje eksponuojamos iliustracijos iš W. Hauff'o  „Pasakos“, ir P. Širvio „Liūnas linguoja – liūlia liūliuoja” knygų.
Paroda Vaikų bibliotekoje, Vaikystės pievoje, veiks iki gruodžio mėn. pabaigos. Maloniai kviečiame į žvalgytuves!

Apie dailininkę
Jei kur nors, Žirmūnų paneriuose, sutiktumėte klaidžiojančią princesę su dideliu tyliu šunim iš XIX a. ir ji norėtų kalbėtis, turbūt pirmiausia pasakytų, kad pažįsta tenykštę dailininkę Aušrą Čapskytę.
„O“ – sakytų ji – „Aušra buvo pasikvietusi mane į svečius, aš jai pozavau, ji netgi pasiteiravo kokius sapnus aš mėgstu sapnuoti – kvepiančius vanile ar senomis knygomis“.
Panašiai šnekėtų ir atostogaujantis driežas iš Graikijos pažintiniais tikslais keliaujantis per pasaulį, ir maža geltona papūgėlė pasiklydusi senamiesčio bokštų labirinte.

Aušra – Vilniaus vaikas. Čia gimė ir augo. Baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą, Dailės Akademiją. Nuo 1999 m. – Dailininkų sąjungos narė. Jos mylimo miesto kampeliai, sapnai, triukšmas ir tyla ateina į Aušros paveikslus subtiliai ir profesionaliai brandžiai, su stebinančia nuojauta ir išmintimi. Daug dailininkės „aprengtų“ ir iliustruotų knygų seniai turi savo skaitytojus. Kiek vaikų „atrado“ Aušros Čapskytės nupieštą R. Skučaitės, L. Dovydėno, J. Nekrošiaus, O. Jautakienės, P. Širvio, V. Šukytės pasaulį!

Ji – savitos stilistikos, originalios manieros menininkė. Mokanti ir mėgstanti „žaisti“ detalėmis.
Ar kada skaitėte W. Haufo pasakas? Turbūt šio pasakininko pasaulis pasirodė niūrokas ir gąsdinantis? Atsiverskite leidyklos „Alma Littera“ (2007) išleistą knygą, atsiverskite leidyklos „Alka“ išleistą Pauliaus Širvio poemą “Liūnas linguoja – liūlia liūliuoja”. Atsiverskite, nes bus netikėta. Bus kitaip. Akimirką pasijusite patekę į pamirštą savo sapną, kur kiekviena elegantiška ir moteriškai subtili smulkmena kalbės tik jums.

Dailininkė Aušra Čapskytė kviečia į pasakų iliustracijų parodą, kurioje šis pasaulis dar nuostabesnis. Tai proga pasimatyti be tarpininkų, tyliai pasišnekučiuoti su stebuklingais  žmonėmis – paukščiais, akimis paglostyti spalvingas povo plunksnas ir suskaičiuoti perlus ant šilkinio Aleksandrijos Šeicho turbano. Tai proga nors trumpam persikelti į stebuklų pasaulį.

Rašytoja Ona Jautakė