Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Apie kokias knygas kalbame edukacijose?

Apie kokias knygas kalbame edukacijose?

Nemažai mūsų edukacijų yra parengtos pagal tam tikrus kūrinius. Užsiėmimo metu įspūdžių tikrai netrūksta ir detalės pasimiršta, tad paruošėme trumpą literatūrinį gidą.

  • „Slapto radijo bangomis“. Šis užsiėmimas yra parengtas remiantis Anja Portin knyga „Slaptas radijas“. Susipažinkite su jautraause Amanda ir pamirštuoju berniuku Alfredu. Devynmetis berniukas gyvena praktiškai vienas, nes nuolat keliaujantis tėtis jį vis pamiršta. Tik štai, vieną naktį jis sutinka Amandą – geraširdę moterį, besirūpinančią pamirštaisiais vaikais. Pas Amandą Alfredas randa seną radijo siųstuvą, kadaise sukonstruotą rusų fiziko A. S. Popovo. Berniukas, paragintas Amandos, ima kurti ir transliuoti slaptą naktinę radijo laidą užmirštiems vaikams.

    Prasideda nepamirštamas nuotykis, kuris pakeičia Alfredo ir daugelio kitų vienišų vaikų gyvenimus. 

    Knyga 2020 m. buvo apdovanota prestižine Suomijos vaikų ir jaunimo literatūros premija. 

  • Edukacija „Kvapų vaistinė“ yra parengta pagal tokio pat pavadinimo Anne Ruhe knygą. Tai pirmoji serijos knyga, kurioje pasakojama apie trylikametę Liusę ir jos mažąjį broliuką Beną. Vaikai kartu su tėvais neseniai persikraustė į keistą seną vilą. Liusė iškart pastebėjo, kad naujieji namai tarsi kvepia tūkstančiu skirtingų aromatų. Tik iš kur jie sklinda – nežinia. Ir kam reikėjo po grindimis slėpti seną raktą, kuris netinka nei vienoms durims? O gal viloje yra slaptas kambarys? Kartu su broliu Benu ir kaimynu Mačiu Liusė leidžiasi į paieškas...Bet gal reikėjo viską palikti taip, kaip buvo? Įtraukianti istorija nepalieka abejingų.

Edukacija „Sekliai bibliotekoje“ turi net tris versijas. Tad susipažinkime su visais jų veikėjais:

  • Edukacijoje „Seklys Kviatkovkis. Sąmokslas dėl kramtomosios gumos“ sutinkame Jurgen Banscherus sukurtą seklį Kviatkovskį. Puikusis seklys, jau nuo kūdikystės atrandantis kiekvieną pasimetusį ledinuką labai nustemba sužinojęs, kad iš kiosko dingsta jo mėgstamiausia kramtomoji guma. Kas šie begėdžiai nusikaltėliai? Jeigu pažintis su šiuo veikėju patiko, serijoje rasite dar dvi nuotykių pilnas knygas. Jos labiausiai patinka pradinio amžiaus moksleiviams.

  • Kita detektyvinė edukacija pradinukams yra „Seklys Noselė“. Ji parengta pagal Marian Orłoń knygą „Seklys Noselė ir grojančio laikrodžio paslaptis“. Seklys Noselė – genialus detektyvas turintis žmonių kalba kalbantį šunį Kubą. Du draugai šiek tiek pavargo nuo didžiojo Miesto šurmulio ir grįžo į Noselės gimtąjį miestelį. Tačiau ramybe ilgai mėgautis neteko –  iš laikrodžio meistro buvo pavogtas vaistininko laikrodis, o pas kaimynę atsikraustė keistas ir įtarimą keliantis Juodabarzdis. Tad šaunusis duetas kibo į darbus! Šis nusikaltimas tikrai bus atskleistas. Draugystė su šiais veikėjais gali tęstis ir ilgiau – serijoje yra dar dvi knygos.

  • Edukacijoje 5–6 klasių moksleiviams susitinkame su Simona. Ji – pagrindinė knygos „Akmeniniai angelai“ (Kristina Ohlsson) veikėja. Leisti savaitgalį pas močiutę, jos mielame, bet kartu ir šiek tiek šiurpiame name Ohiuse Simonai labai patinka. Tik kieme stovinčios milžiniškos statulos visada keldavo šiurpulį. Vieną rytą Simona rado jas išvartytas, o ir name pradėjo dėtis keisti dalykai. Kas čia vyksta? Ši knyga – paskutinė trilogijos dalis. Kitos knygos „Stiklo vaikai“ ir „Sidabrinis vaikas“ taip pat yra puikios, įtampos pilnos detektyvinės istorijos.

Visus šiuos leidinius galite pasiskolinti iš bibliotekos.