Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Apie Domą ir Tomą, kurie ieškojo šluotos

Apie Domą ir Tomą, kurie ieškojo šluotos

Labai smagu man su tavim kalbėti,
Nors niekada manęs nesiklausai.
Patinka su tavim žvaigždes stebėti,
Nors taip nė karto ir neatėjai.

Tomas Dirgėla „Išsiskyrimo eilėraštis“ („Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“, p. 116)

Smagu kalbėti su rašytoju Tomu Dirgėla ir jis tikrai klausosi. Žvaigždžių, kaip tame eilėraštyje parašyta, dar neteko stebėti, bet jei Vaikų biblioteka turėtų obsevatorijos bokštą – į žvaigždes spoksotų ne tik rašytojas, bet ir aktorius Giedrius Arbačiauskas, visi bibliotekos skaitytojai, jų draugai ir tų draugų draugai.

Vieną, svajingai snieguotą priešpietę į Vaikų biblioteką užsuko naujosios knygos apie Domą ir Tomą autorius Tomas Dirgėla bei labai muzikalus, dainuojantis aktorius Giedrius Arbačiauskas. O kad visi vaikai ir nevaikai sutilptų, teko nuskristi į labai rimtą Konferencijų salę, nes, deja, susitikimų vieta „Po skliautu“ neturi guminių sienų.

IMG_0206

Taigi, pulkas vaikų (74 vaikai yra gal net ir visas batalionas), bibliotekininkų, pedagogų ir knygai neabejingų žmonių lapkričio 8 d., 11 val. susitiko ir... Juokėsi. Dalis juokėsi, todėl, kad nereikia rimtai ir įtemptai dirbti, kitiems – pro šalį nuplaukė kelios pamokos, o treti juokėsi, nes naujoji T. Dirgėlos knyga yra smagi ir nuotaikinga . Jos ištraukas skaitė pats rašytojas ir aktorius G. Arbačiauskas, kuris ne tik skaitė, bet ir įdainavo. Apie kokią knygą kalbu?!

IMG_0255 IMG_0256

Va! „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ (Tyto alba, 2016). Knygą iliustravo Rytis Daukantas. Jis dalyvavo susitikime, tačiau įsiliejo į vaikų būrį ir buvo sunkiai atpažįstamas. Vėliau šmurkštelėjo  į kadrą.

IMG_0284

O istorija tokia...

Miestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje dingo valytojo Valiaus šluota. Tikra bėda! Kaip ir su kuo valyti mokyklos grindis?! Direktorius Liudas Mėmė turi vieną savaitę, kitaip inspektorius Kukulaitis sukels pūgą ir mokyklai bus ŠAKĖS! Šią kebeknę gali išpainioti tik 4b klasės mokiniai – Domas ir Tomas. Jie imasi Šerloko Holmso vardo vertos bylos ir... Pakliūna į dar didesnę bėdelę!

Ar šluota atsiras? Nežinia. Telieka atsiversti naująją T. Dirgėlos knygą ir visos paslaptys bus įmintos. Knygos ieškokite bibliotekose ir knygynuose!

Giedrė Narbutaitė