Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

160 m. Adomo Mickevičiaus atminties metų

160 m. Adomo Mickevičiaus atminties metų

Brangus ir artimas mums yra Adomas Mickevičius, didysis lenkų poetas. Brangus ir artimas ne vien dėl to, kad sukūrė daug puikių, nemarių kūrinių, - jis mums brangus tuo, kad savo skambiąja lyra apdainavo Lietuvą, jos senovę, jos gamtos grožį, žmones... Kaip ir kiti lenkų romantikai, skelbėsi esąs kilme lietuvis, tautybe - lenkas. Lietuvoje Adomas Mickevičius praleido devynerius gyvenimo metus. Studijavo ir gyveno Vilniuje, mokytojavo Kaune, lankėsi daugelyje kitų Lietuvos vietų. Čia, Lietuvoje, jis patyrė didžiąją savo gyvenimo meilę, čia gimė pirmieji jo eilėraščiai. Siekiant prisiminti A. Mickevičių ir įprasminti jo kūrybą, biblioteka įgyvendina projektą „160 Adomo Mickevičiaus atminties metų: virtuali erdvė parodoms apie laikotarpį, biografiją, amžininkus ir kūrybą“.

Žymaus poeto vardas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąjai bibliotekai buvo suteiktas 1955 m., minint 100-ąsias mirties metines. Per visą šį laiką biblioteka aktyviai viešino A. Mickevičiaus gyvenimo faktus, kūrybą, sukaupė įspūdingą Mickevičianos fondą, organizavo tradicines ir virtualias parodas. Šio projekto metu bus sukurta virtuali parodų erdvė suskaitmenintai poeto Adomo Mickevičiaus kūrybai, gyvenimo faktams, naujai tyrimų medžiagai. Prieš tai visa sukaupta medžiaga buvo prieinama tik lankantis bibliotekoje, dabar visa tai bus prieinama vos keliais mygtukų paspaudimais internete.

Virtuali parodų erdvė atspindės romantizmo epochos dvasią, bus publikuojami dar nematyti ir unikalūs suskaitmeninti poeto tekstai, amžininkų rankraštinis ir spausdintas paveldas, kultūriniai objektai ir t.t. Visa medžiaga bus patogiai išdėstyta, lengvai prieinama. Šioje virtualioje parodų erdvėje sau įdomios ir naudingos informacijos ras ir suaugusieji, ir vaikai ir jaunimas. 2015 m. lapkričio 10 d. Vaikų bibliotekai Merdiano mokyklos ir lapkričio 20 d. Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos mokiniams buvo pristatyta pradinė virtualios parodos erdvės versija ir surengtos protų kovos. Protų kovos – linksmas ir nuotaikingas žaidimas, kurį žaidžia kelios komandos. Kiekviena komanda per minutę laiko turėjo atsakyti į vedėjo užduotus klausimus apie A. Mickevičiaus gyvenimą, kūrybą ir taip rinkti taškus. Žaidimo pabaigoje buvo išrinkti nugalėtojai.

Laukti liko labai nebedaug, sekite naujienas!