Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Stanislawo Moniuszkos NAMŲ DAINYNAS knygos pristatymas–koncertas

Didžioji salė

Spalio 19 dieną 18 valandą bibliotekos Didžiojoje salėje vyks Stanislawo Moniuszkos NAMŲ DAINYNAS knygos pristatymas–koncertas.

Stanisławas Moniuszka (1819–1872) – cituojant W. Rudzińskį „žmogus ir kūrėjas“, lenkų kompozitorius, dirigentas ir visuomenės veikėjas, kuris paliko ryškų indėlį puoselėjant ne tik Lenkijos muzikinę kultūrą ir tradicijas bei yra laikomas vienu ryškiausiu Lenkijos romantizmo muzikos kūrėju kartu su Fryderyku Chopinu, bet ir turėjo glaudų ryšį su Vilniumi visą gyvenimą. Gyvendamas Vilniuje rašė nuostabaus grožio, didelės apimties, puikios literatūrinės kalbos laiškus. Vilniaus laikotarpis kompozitoriaus gyvenime ir kūryboje svarbus ne tik dėl šiame krašte sutiktos jo gyvenimo meilės, vilnietės Aleksandros (Alinos) Müllerównos, su kuria susilaukė net 10 vaikų, bet ir todėl, kad čia pradėjo rengti dainų rinkinį „Namų dainynas“ („Śpiewnik domowy“). Šiuo laikotarpiu Moniuszka sukūrė apie 150 dainų pagal Adamo Mickiewicziaus, Jano Czeczoto, Aleksandro Borejko Chodźko, Antonio Odynieco, Tomaszo Zano eiles.
 
Siekiant Lietuvos kultūrinį lauką ir muzikinę biblioteką papildyti St. Moniuszkos kūriniais, Evelina Greiciūnaitė išleido rinktinį namų dainyno rinkinį, kuriame labiausiai atsiskleidžia lietuviškų tradicijų įtaka, liaudies melodijos ir tematika. Tiek E. Greiciūnaitės, tiek kitų Lietuvos poetų poezijos vertimai nugulė į rinktinį, o pati autorė pritaikiusi tekstą prie kūrinio suteikė galimybę įprastai lenkų kalba skambančias dainas išgirsti ir atlikti lietuviškai.
 
Dalyvauja:
Knygos sudarytoja, vertėja, įvadinio teksto autorė Evelina Greiciūnaitė;
LNOBT operos solistai ir stažuotojai: Greta Keraitė, Evelina Volodkovič, Evelina Greiciūnaitė, Aurelija Stasiulytė, Tomas Pavilionis;
Pianistė Lina Giedraitytė.. 

Įėjimas laisvas, maloniai kviečiame.

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas