Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kazimieros Zimblytės (KAZĖS) 90-mečiui paminėti skirtas renginys ABSTRAKCIJA VĖJYJE

Didžioji salė
Kviečiame drauge minėti jubiliejinę menininkės sukaktį, prisiminti Lietuvos abstrakcionizmo pradininkės Kazimieros Zimblytės (KAZĖS) kūrybinius ieškojimus.
 
2023 m. spalio 13 dieną 17 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos (Trakų g. 10) Didžiojoje salėje vyks vakaras, skirtas Kazimieros Zimblytės (KAZĖS) 90-mečiui paminėti ABSTRAKCIJA VĖJYJE.
 
Dalyvauja:
・ Renginio iniciatorius, menininkės žemietis, germanistas Antanas Svolkenis;
・ Galerininkė Birutė Patašienė;
・ Dailės istorikė Elona Lubytė;
・ Dailininkė Nijolė Vilutytė.
 
Žiūrėsime 1999 m. Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus dokumentinį filmą „Dailininkė Kazė Zimblytė“ iš ciklo „Menininkų portretai“ (autorinės teisės – LNK televizija).
 
Džiugu, kad šiandien menininkės kūrybinis palikimas yra prieinamas tyrėjams. Jis ne tik pasklidęs po privačias kolekcijas Lietuvoje ir užsienyje, didžioji jo dalis saugoma Lietuvos Nacionaliniame dailės ir MO muziejuose. Tai KAZĖS galerijos „Lietuvos aidas“ (dabar – galerija AIDAS) ilgametės direktorės Birutės Patašienės nuopelnas. Po menininkės mirties ji surinko, išsaugojo ir padovanojo LNDM daugiau kaip 700 darbų!
 
Tenka apgailestauti, kad po rekonstrukcijos iš Vilniaus laidojimo rūmų (arch. Česlovas Mazūras) interjero išnyko menininkės ciklo „In Memoriam“ (I-VIII, 1980-1988) darbai. Dalis jų pateko į Mo muziejaus kolekciją ir visai neseniai buvo eksponuoti drauge su Van Abbės muziejumi Eindhovene (Nyderlandai) surengtoje parodoje „Susitikimas, kurio nebuvo“ (2022, kuratoriai Charles Esche, Anders Kreuger ir Gabrielė Radzevičiūtė). Tai liudija, kad įtaigumu Kazės Zimblytės darbai nenusileidžia garsiausių XX a. antros pusės užsienio menininkų darbams, sukurtiems anapus geležinės uždangos.
 
Kazimieros Zimblytės kūrybos aktualumą šiandien lemia užsienyje ir Lietuvoje augantis susidomėjimas XX a. moterų menininkių darbais, sovietmečio modernizmo raidos ypatumais.
 
Maloniai kviečiame!

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas