lt

Adomas Mickevičius ir jo epocha. Pašnekesių ciklo III dalis

Virtualus renginys
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka tęsia pokalbių ciklą „Pašnekesiai apie Adomą Mickevičių“. Birželio 1 dieną 18 valandą bibliotekos Facebook paskyroje vyks paskutinysis, trečiasis, ciklo pokalbis „A. Mickevičius ir jo epocha“.
 
Vieną žinomiausių Adomo Mickevičiaus biografijos ir kūrybos tyrinėtojų, ilgametį A. Mickevičiaus muziejaus direktorių, knygų autorių Rimantą Šalną kalbins istorikas, Skaitytojų aptarnavimo centro bibliografas Linas Janulevičius.
 
Trečiasis pokalbis apima paskutinį Adomo Mickevičiaus gyvenimo etapą – nelengvą ir labai produktyvų. A. Mickevičius su lenkų emigrantų srautu 1832 m. atsidūrė Paryžiuje. Ten išvystė plačią publicistinę veiklą, redagavo laikraštį, parašė ir išleido lenkų piligrimystės knygas, kurios žadino burtis ir vėl griebtis ginklo, nes kovoje už laisvę būtent Lenkijai tenka vadovavimo misija. Po vedybų su Celina A. Mickevičių slėgė ir pragyvenimo bėdos. Nepaisant žmonos ligos, A. Mickevičius stengėsi ir savo kūryba, ir veikla kelti lenkų tautos dvasią, Vykdydamas kilnią misiją, išvyko į Italiją, vėliau į Turkiją ir bandė organizuoti lenkų legionus kovai, bet susirgo ir mirė.
 
Pirmąją pokalbio dalį kviečiame žiūrėti ČIA, antrąją – ČIA.
 
Susitikime birželio 1 dieną 18 val. bibliotekos Facebook paskyroje.
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Linas Janulevičius
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka