lt

Vidinis getas

Santiago H. Amigorena

Vidinis getas

Ši istorija, paremta realia autoriaus Santiago H. Amigorena senelio patirtimi. Senelio, kuris slegiamas kaltės paniro į vidinę tylą. Kvapą gniaužianti knyga, kuria rašytojas atleidžia savo senelį nuo tylos priesaikos ir leidžia skaitytojams išgirsti beviltišką ir orų jo prosenelės balsą.

Buenos Airės, 1940-ųjų metų pradžia. Pagrindinis knygos veikėjas – trisdešimt aštuonerių metų vyras Visentė Rozenbergas, kuris 1928-tais metais paliko tėvus, brolį ir seserį irbei iškeliavo į kitą pasaulio galą kurti naujo gyvenimo. Šiandien jis turi baldų parduotuvę, yra sėkmingai vedęs, susilaukė žavių vaikų. Vyras mėgaujasi laiminga kasdienybe dideliame mieste. Eina į kavines, žydišką maistą keičia į empanadas, skaito vietinius laikraščius ir puikiai kalba ispaniškai.

„Vidinis getas“ – jaudinanti istorija apie žmogų, sutraiškytą dviejų pasaulių – vidinio ir išorinio, kaltės ir bejėgystės. Autoriaus prosenelė mirė Treblinkos koncentracijos stovykloje. Tikra istorija paremtas romanas buvo nominuotas prestižinėms prancūzų literatūros premijoms.

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka