Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Die Hauptstadt

Robertas Menasse

Die Hauptstadt

Die Hauptstadt : Roman / Robert Menasse. - 1. Aufl.. - Berlin : Suhrkamp, 2017. - 459 p.

Robertas Menasse (g. 1954) – Vienoje gyvenantis austrų rašytojas, šiais metais laimėjo Vokiečių knygos premiją už romaną Die Hauptstadt (Sostinė).
Sostinė – ne Viena ir ne Berlynas, o Briuselis. Atrodo, šis vardas tapo Europos Sąjungos, jos institucijų ir biurokratijos simboliu. Vokiečių knygos premiją šiais metais laimėjo romanas, vokiečiakalbei publikai leidęs geriau susipažinti su žemynu, kuriame ji gyvena. Jis atskleidžia, kas gali nutikti, jei nemėgstama ES susvyruos. O pavadinimas „Sostinė“ nesuteikia jokios centruojančios perspektyvos. Pavyzdžiui, Briuselis vertinamas žvelgiant iš Graikijos pusės, o Aušvicas, kuriame išnyksta sąvokos statistika ir likimas, tampa antrąja šio Europos romano sostine. Komisija palankiai įvertino vienareikšmę autoriaus išvadą: „Vien tik ekonomika negali mums užtikrinti taikios ateities.“ Tačiau tuo pat metu romanas be gailesčio ir sarkastiškai kritikuoja iliuziją, kad tai gali kultūra. Literatūra neaukštinama kaip pasaulio gelbėtoja. Tai stiprioji kūrinio pusė.

Der große europäische Roman - Deutscher Buchpreis 2017.

In seinem neuen Roman spannt Robert Menasse einen weiten Bogen zwischen den Zeiten, den Nationen, dem Unausweichlichen und der Ironie des Schicksals, zwischen kleinlicher Bürokratie und großen Gefühlen. 
Und was macht Brüssel? Es sucht einen Namen – für das Schwein, das durch die Straßen läuft. Und David de Vriend bekommt ein Begräbnis, das stillschweigend zum Begräbnis einer ganzen Epoche wird: der Epoche der Scham.

epaveldas
ibiblioteka
Knygos per penkiTV
Lietuvos ir Austrijos draugija
Austrų skaityklos