Pradžia Naujienos

2016-05-27 Sužinokite, ką šią vasarą galite veikti savo bibliotekoje

„Vasara su knyga“ prasideda kartu su vasara – birželio 1-ąją

Birželio 1 d. kviečiame visus įjungti atostogas prisijungus prie įspūdingo „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“ atidarymo renginio. Vasarą pasitiksime geriausios 2015 m. jaunimo knygos „Atjunk“ (Rebekos Unos) teatralizuotais garsiniais skaitymais. Startuosime 9.00 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius, kvietimas) ir kas 2,5 val. teletiltu perduosime skaitymo estafetę Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos apskričių viešosioms bibliotekoms. Renginyje lankysis žymūs žmonės, kurie dalinsis savo skaitymo patirtimis, gros muzika, vyks šokiai, konkursai, bus daug interaktyvaus ir gyvo bendravimo. „Vasaros su knyga“ atidarymas bus transliuojamas internetu oficialiame „Bibliotekų metai“ YouTube kanale. Juos galėsite stebėti kad ir kur bebūtumėte - namie, kelionėje, kavinėje, darbe, pajūryje ir, žinoma, bibliotekose.

Skaityti daugiau...

Vasara su knyga

2016-05-25 Pasitikime vasarą su knyga

Birželio 1 d. nuo 9 iki 21.30 val. kviečiame įjungti atostogas su knyga ir dalyvauti įspūdingame „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“ atidarymo renginyje. Penkiose Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos) bus skaitoma geriausia 2015 m. jaunimo knyga – Rebekos Unos „Atjunk“. Teatralizuoto ir interaktyvaus renginio metu pasinersime į pagrindinės veikėjos Grytos gyvenimą, kai pasaulis jau visiškai nugrimzdęs į virtualią realybę, kur nelikę pojūčių nei jausmų. Skaitymus pradėsime Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje. Knygą skaitys Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentai, žymių žmonių klausime, ką jiems reiškia skaitymas, ką jie mėgsta skaityti vasarą, kokią vietą jų gyvenime užima technologijos. Jono Pauliaus II-ojo gimnazijos moksleiviai atliks literatūrinę-muzikinę kompoziciją „O, duok, jaunyste, man sparnus“. Renginio dalyvių ir žiūrovų laukia malonios staigmenos ir konkursai. 

Skaityti daugiau...

Fotokonkursas #MŪSŲKRAŠTAS

2016-05-11 Parodyk savo krašto išskirtinumą. FOTOKONKURSAS

Parodyk, kuo ypatingas ir unikalus Tavo kraštas. Dalyvauk fotografijų konkurse #MŪSŲKRAŠTAS. Gegužės 1–31 dienomis laukiame Tavo nuotraukų su įamžintais Alytaus ir Vilniaus apskričių kultūros ir gamtos paminklais, Tavo gyvenamojoje vietovėje puoselėjamomis tradicijomis, kasdiene gyventojų buitimi. Visos nuotraukos bus skelbiamos Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Facebooko puslapyje arba nuotraukų autoriai gali jas kelti į Instagramą su žyma #mūsųkraštas.

Trims įdomiausių, gražiausių ir daugiausia paspaudimų „patinka“ sulaukusių nuotraukų autoriams padovanosime itin vertingą 2015 m. išleistą knygą „Pasižvalgymai po Vilnių“, kurioje pirmą kartą aprašyti visi Vilniaus miesto mikrorajonai ir mažesnės vietovės (susipažinkite su elektroniniu knygos variantu). 2016 m. knyga įtraukta į naujausių rekomenduojamų knygų apie Vilnių sąrašą.  

Skaityti daugiau...

2016-05-10 Įvertinkite bibliotekos teikiamų paslaugų poveikį

Gerb. bibliotekos lankytojau, kviečiame dalyvauti apklausoje „Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų veikla ir bendruomenės narių gyvenimo kokybės sąsajos“. Tai puiki proga atskleisti, kokį poveikį Jums daro bibliotekos paslaugos ir kultūrinė švietėjiška veikla – ar sustiprėjo bendruomeniškumo jausmas, ar padidėjo pasitenkinimas savimi, ar atsirado daugiau džiaugsmo Jūsų gyvenime, ar gerėja gyvenimo kokybė?

Apklausa vyks iki gegužės 31 d.

Iš anksto dėkojame.

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto tyrėjai

ANKETA

2016-05-02 Biblioteka kviečia į interaktyvų pasivaikščiojimą po Vilnių

Vilniečiai – vaikai, jaunimas, suaugusieji – turės dar daugiau įvairių būdų pažinti savo miestą lankydami naujai sukurtos interaktyvios parodos objektus, žaisdami protmūšius arba stalo žaidimą. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos specialistai parengė interaktyvią parodą, kurios lankytojai galės palyginti XIX a. vidurio Vilnių su tuo, kaip jis atrodo šiandien bei sužinoti, kaip bėgant šimtmečiams keitėsi sostinė. Parodos informacinį pamatą sudaro 2015 metais išleistos ir didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusios knygos „Pasižvalgymai po Vilnių“ medžiaga.

Skaityti daugiau...

Greitai

Siūlo skaitytojų klubas

  • Ana, Hana ir Johana

    Marianne Fredriksson, iš švedų kalbos vertė Eugenija Stravinskienė, Alma Littera, 2005