Pradžia Naujienos

2014-11-20 Internetinių transliacijų ciklas apie eurą bibliotekoje

Artėjant euro įvedimui gali kilti įvairių klausimų apie tai, kaip viskas bus organizuojama, kokie pokyčiai mūsų laukia kitais metais. Į juos bus siekiama atsakyti tiesioginių internetinių transliacijų ciklo „Euro panorama“ metu. Pirmoji inerneto transliacijos tema Euras ir Lietuva: mitai ir faktai“ vyko spalio 30 d. 10 val. Jos metu kalbėjo Lietuvos Respublikos finansų ministras Rimantas Šadžius ir ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis.

Skaityti daugiau...

2014-11-13 Sąžiningas kainų perskaičiavimas: patarimai verslui ir vartotojui

Lapkričio 13 d., 10 val., Austrų literatūros skaitykloje, įvyko jau antroji iš penkių interneto transliacijų, kurios tema buvo „Sąžiningas kainų perskaičiavimas: patarimai verslui ir vartotojui“. Transliacijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos atstovas Tomas Lavišius ir Valstybės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas Marekas Mačiulskis. Abu pašnekovai transliacijos metu pabrėžė, kad kruopštus ruošimasis euro įvedimui padės išvengti didesnių rūpesčių ir nesusipratimų. 

Skaityti daugiau...

2014-11-07 Šanchajaus fotopotėpiai

Spalio 30 d. Pilaitės bibliotekoje įvyko parodos „Miesto siekiai ir svajonės“ atidarymas. Renginio vedėja Rūta Skorupskaitė pristatydama parodos atsiradimo aplinkybes paminėjo, kad 2013 m. gruodžio mėnesį Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijos metu priimta rezoliucija, patvirtinanti, kad nuo 2014 m. spalio 31 d. ši diena minėtina kaip Pasaulio miestų diena. Pirmąjam šios dienos ir 2010 metais Šanchajuje vykusios Pasaulinės Expo parodos „Geresnis miestas, geresnis gyvenimas“ paminėjimui skirta paroda siekiama atkreipti dėmesį į greitai augančių miestų problemas ir gyvenimo didmiestyje ypatybes. R. Skorupskaitei, ypač malonu buvo rengti šią parodą, nes ji visai neseniai lankėsi Šanchajuje, kur jai teko regėti daugelį nuotraukose užfiksuotų vaizdų. 

Skaityti daugiau...

2014-11-06 Griovėme mitus apie eurą

Spalio 31 d. įvyko pirmoji iš penkių interneto transliacijų, kurios tema buvo „Euras ir Lietuva: mitai ir faktai“. Apie su euru sisijusius mitus ir faktus pasakojo LR finansų ministras Rimantas Šadžius ir ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis. Laidos svečiai ne tik dalijosi savo žiniomis, kaip keisis gyvenimas įvedus eurą, bet ir atsakinėjo transliaciją stebėjusių žiūrovų klausimus. Įdomiausius klausimus uždavę skaitytojai gavo dovanų 50 Lt čekį, o aktyviausia biblioteka gavo 500 Lt prizą knygoms įsigyti. 

Skaityti daugiau...

2014-11-05 Šokiai bibliotekoje

Lapkričio 11 d. (antradienį) biblioteka kviečia prasimankštinti jogos pamokoje, išbandyti gatvės ir šiuolaikinį šokius, atsipalaiduoti judesio pamokoje. Užsiėmimai prasidės per pietų pertrauką (12.00 val.), o paskutinės pamokos pradžia 18.30. Vaikai nuo 4 metų, paaugliai, jaunimas ir suaugusieji galės pajudėti bibliotekos Šokių dienoje kartu su profesionaliais treneriais.

Skaityti daugiau...

Greitai

Siūlo skaitytojų klubas

  • Mano vyro paslaptis

    Dorotty Koomson, iš anglų kalbos vertė Rima Rutkūnaitė, Alma littera, 2013