Pradžia Naujienos

2016-08-29 35-asis IBBY kongresas Naujojoje Zelandijoje

2016 m. rugpjūčio 18–21 d. Naujojoje Zelandijoje vyko 35-asis, Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygų tarybos (IBBY, International Board on Books for Young People) kongresas. Daugiau nei 500 kongreso dalyvių turėjo nuostabią progą išgirsti ir pamatyti, kaip žmonės dirba su vaikų ir jaunimo švietimu visame pasaulyje. Tai bibliotekininkai, pedagogai, leidėjai, rašytojai, dailininkai ir kiti specialistai. Kongreso metu buvo surengtos dvi vaikų literatūros kūrėjams reikšmingos šventės: apdovanoti IBBY „Garbės sąrašo“ ir Hanso Kristiano Aderseno medalio laureatai.
Atsivežti naujų idėjų ir patirties, buvo ir Vaikų bibliotekos darbuotojos, Justina Juciūtė ir Giedrė Narbutaitė.

Skaityti daugiau...

2016-08-16 Vilnijos vartai atveria duris žmonių gyvenimo istorijoms

Jau veikia atnaujinta ir patobulinta aštuonerius metus Vilniaus regiono bibliotekų specialistų kurta kraštotyros informacijos interneto svetainė „Vilnijos vartaiׅ“ (www.vilnijosvartai.lt). Reikšmingiausias populiarios interneto svetainės pokytis – atsiradusi rubrika Bičių korys, kurioje gyventojai galės dalintis asmeninėmis, šeimos gyvenimo istorijomis, žiniomis apie savo gyvenamąsias vietoves. Kitos kraštu besidominčiam vartotojui aktualios naujovės – Vilnijos krašto svarbių datų kalendorius, žemėlapis, kuriame sužymėta virš 1000 krašto objektų bei sudaryta galimybė pasirinkti maršrutą pagal tam tikrą temą.

Skaityti daugiau...

Žolinė

2016-08-12 Bibliotekos darbo laikas švenčių dienomis

Mieli skaitytojai,

Rugpjūčio 13-15 dienomis nedirbsime. Rugpjūčio 16 d. dirbsime įprastu laiku. 

Linkime Jums gražių švenčių! 

2016-08-08 Kviečiame į pažintinę ekskursiją po Vilniaus universiteto botanikos sodą Kairėnuose

Tęsiamas 2015 metais Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kartu su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutu bei kitais partneriais pradėtas įgyvendinti projektas „#MŪSŲKRAŠTAS“. Šio projekto tikslas – sukurti erdvę, kurioje bibliotekininkų sukauptą informaciją apie Lietuvos kraštą papildytų gyventojų prisiminimai, pasakojimai, nuotraukos.

Skaityti daugiau...

2016-08-04 Pristatome projekto „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ ekspertę Laurą Juchnevič

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos inicijuojamame projekte „Andragogy: virtual learning environment for librarians“ („Andragogika: virtuali mokymosi aplinka bibliotekininkams“) ruošiama virtuali andragogikos  mokymosi  aplinka, kuri sudarys sąlygas bibliotekininkams-andragogams tobulinti savo žinias, padedančias dirbti su suaugusiais asmenimis. Rengiama  andragogikos  mokymo(si) programa  bus  sudaryta  iš   keturių  pagrindinių  temų: efektyvi  komunikacija, suaugusiųjų  mokymo  metodai,  mokymų  programos  rengimo  principai ir tikslinės  auditorijos.  Kiekviena  tema  turės  pagrindines  dalis,  kurios  susies  teoriją  su  praktika, tekstai  bus  papildyti  vaizdo  ir  garso  užduotimis,  testais  ir  papildomos  literatūros  sąrašais.  Prie kiekvienos temos dirbs ekspertai iš Latvijos, Bulgarijos ir Lietuvos, kurie medžiagą ruoš nacionalinėmis kalbomis. Pristatome Jums Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos ekspertę Laurą Juchnevič, dirbančią su mokymų programos tema apie efektyvią komunikaciją.

Skaityti daugiau...

Siūlo skaitytojų klubas

  • Ana, Hana ir Johana

    Marianne Fredriksson, iš švedų kalbos vertė Eugenija Stravinskienė, Alma Littera, 2005