Pradžia Naujienos

2014-12-18 Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje skaitymo džiaugsmas siūlomas visiems

Skaitymas – tai ne tik laisvo laiko praleidimo būdas, bet ir savęs bei pasaulio pažinimas, atminties, vaizduotės ir kūrybiškumo lavinimas. Grožinė literatūra naudinga ugdant ir formuojant tarpusavio santykius ir socialinius įgūdžius. Teigiama, kad dažnai skaitantys žmonės yra socialesni ir emociškai stabilesni. Deja, ne visiems žmonėms informacija apie naujausius ar populiariausius grožinės literatūros leidinius yra prieinama lengvai.

Skaityti daugiau...

2014-12-11 Kaip pasiruošti euro atėjimui?

Gruodžio 11 d., ketvirtadienį, 10 val. įvyko tiesioginė internetinė transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Transliacijos tema - „Kaip pasiruošti euro atėjimui". Joje dalyvavo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininkas Darius Zasas. 

Skaityti daugiau...

2014-12-11 Pasivaikščiojimai po 1974 - 1990 Vilnių

„Kodėl tokia siaura Antakalnio gatvė? Kodėl monolitiniai namai blankūs ir niūrūs?“ klausiame savęs ir kitų, kai kalba pasisuka apie anuometinį Vilnių. Tam yra eilė objektyvių priežasčių ir paaiškinimų, dabar greičiausiai skambančių neįtikimai. „Tada atrodė, kad Antakalnio gatvės ilgis ir plotis tinkamai apskaičiuoti, o namai pilki, nes nebuvo dažų. Bėga laikas, keičiasi žmonės, keičiasi miestai, bet gyvenimo tiesa yra ta, kad miestai gyvena ilgiau už santvarkas ir už mus, žmones“

Skaityti daugiau...

2014-12-05 Vilnius Gražinos Mareckaitės akimis

Vilnius. Jis vis kitoks priklausomai nuo to, kieno akimis į jį žvelgi - Jurgio Kunčino, Ričardo Gavelio, Česlovo Milošo ar... Gražinos Mareckaitės. „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų. Veidai ir vaizdai“ knygos puslapiai nukelia į prieškario ir pokario Vilnių, juose atgyja autorės patirtys ar istorijos girdėtos iš šeimos, kaimynų, draugų - žinomų ir nežinomų žmonių. Žmonių istorijos persipina nematomomis gijomis su miesto gatvių, pastatų likimais, kurie griūva, nyksta arba atgyja nudžiugindami istorinio paveldo gynėjos G. Mareckaites akis.

Skaityti daugiau...

2014-12-01 Gruodžio mėnesio bibliotekos renginių kalendorius

Sužinokite apie bibliotekoje organizuojamus renginius iš anksto - atsisiųskite bibliotekos renginių kalendorių ir įsikelkite ant savo kompiuterio darbinio ekrano. (Instrukciją, kaip tai padaryti rasite čia.)

2014 m. gruodžio mėnuo:

Atsisiųsti plačiaekraniam monitoriui (1440x900)

Atsisiųsti standartiniam monitoriui (1280x1024)

Šiuo metu vyksta

Greitai

Siūlo skaitytojų klubas