Pradžia Naujienos

2015-01-23 Nutikimai prie teatro kasos ir kiti nuotykiai iš aktorių, režisierių gyvenimų

Nutikimai prie teatro kasos...
- Kuris spetaklis patiktų mano vyrui?
- Ar yra bilietų partneryje?
- Kur rasti teatro direktorių? „Astros“ kavinėj siautėja vienas teatralas.
- Ar centre esančios vietos nebus iš šono? 

... ir dar daugiau nutikimų prie teatro kasos ir iš aktorių, režisierių ir kasininkių gyvenimo galima buvo išgirsti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje 2015 m. sausio 21 d. vykusiame Nijolės Narmontaitės knygos „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės“ pristatymo renginyje.

Skaityti daugiau...

2015-01-23 Virtuali paroda. „Pono Tado” šešėliai ir šviesos blyksniai

„Pono Tado“ šešėliai ir šviesos blyksniai

Nenuostabu, kad „Poną Tadą” norėjo iliustruoti dauguma dailininkų. Labai gyvas, vaizdingas, išraiškingas kūrinys. Regis, kad geriau jį sektųsi perteikti vaizdais. Tačiau paskaitykime, ką apie „Poną Tadą” rašo literatūros kritikai, žinovai. Atrodo, kad įvertinti Adomo Mickevičiaus „Poną Tadą” reikalingi kitokie „išmatavimai”

Skaityti daugiau...

2015-01-15 Akimirkos iš kelionių knygų pristatymo

2015 m. sausio 14 d. vakarą, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje, įvyko Kelionių džiaugsmas. Kelionių knygų pristatymas. 

Šiame renginyje gidė Žaneta Papšienė, Federicos de Cesco knygos „Sidabrinė kriauklė" vertėja, žurnalistas ir fotografas Valentinas Juraitis, knygų „Karaliaučiaus kraštas" ir fotoalbumo „Nadruva. Donelaičio takais"autorius, Lietuvos gidų gildijos pirmininkė Jovita Česnulevičienė su renginio dalyviais dalijosi įspūdžiais ir iššūkiais, kuriuos teko patirti ruošiant autorinius darbus. Visi šie pasakojimai kėlė plačią šypseną ir buvo sutikti skambiais plojimais vakaro pabaigoje.

Skaityti daugiau...

2015-01-14 Naujos prenumeruojamos duomenų bazės bibliotekoje

Kviečiame naudotis nauja lietuviška teisine duomenų baze Legis. Sistema skirta darbui su teisiniais dokumentais − teisės aktais ir teismų praktika. Sistemoje skelbiami Lietuvos teisės aktai (aktualios, tarpinės redakcijos) ir LR teismų sprendimai, nutartys, kiti dokumentai. Prieinami ir kitų institucijų dokumentai, aktualūs Lietuvos jurisprudencijai. Sistema leidžia sklandžiai naršyti tarp teisės aktų ir praktikos dokumentų, taip palengvindama reikalingos informacijos paiešką.

Skaityti daugiau...

Inga Liutkevičienė (Dmitrijaus Radlinsko nuotr. - Alfa.lt)

2015-01-08 Leidėja Liutkevičienė: mano svajonė, kad „Neringa“ atspindėtų savo legendą

„Norėtųsi, kad atsirastų daugiau ženklų, kurie bylotų apie buvusį kavinės gyvenimą, žmones, muziką. Šiuo metu „Neringa“ neturi tos dvasios, kurią, tik pravėręs duris, pajauti. Čia patekus, netaps iškart aišku, kad atėjai į buvusią pagrindinę miesto kultūrininkų erdvę, – žurnalistė ir leidėja Inga Liutkevičienė apgailestauja, kad sovietmečiu valstybe valstybėje vadintos kavinės savininkai nepasinaudoja turtinga ir spalvinga jos praeitimi. Dalį jos atskleidžia neseniai apie „Neringą“ išleista Mažosios leidyklos knyga. – Tereikia tikėtis, kad kažkada tai bus persvarstyta ir įvertinta. Ir pačiai kavinei tai pasitarnautų, būtų didesnė trauka.“

Skaityti daugiau...

Šiuo metu vyksta

Greitai

Siūlo skaitytojų klubas