Pradžia Naujienos

2015-11-24 Protų kovos su Justinu Žilinsku

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, vykdydama projektą, skirtą poetui Adomui Mickevičiui, gruodžio 3 d. 15.00 val. Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyresniesiems paaugliams (gimnazistams) surengs protų mūšio kovas Vilniaus ir poeto Adomo Mickevičiaus temomis.

Skaityti daugiau...

2015-11-20 Dalia Smagurauskaitė. Kuo italai panašūs į lietuvius? Savo polinkiu viskuo skųstis.

Dalia Smagurauskaitė pirmą kartą magiškoje Toskanos žemėje apsilankė 2010 metais dalyvaudama Europos savanorių tarnybos programoje. Dirbant su vaikais ir turistais Florencijos Senuosiuose rūmuose prabėgo vieneri savanorystės metai ir ji liko „toliau tyrinėti kiparisų žemės Toskanos“ (p. 7). Lapkričio 12 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje knygos „Toskana. Florencija: magiška žemė“ autorė dalijosi savo įspūdžiais apie šio regiono italų gyvenimo būdą, turistų rečiau lankomas įsimintinas vietoves, maistą ir komiškas situacijas.

Skaityti daugiau...

2015-11-11 Austrijos Respublikos nacionalinės šventės paminėjime pristatyti poetai R. M. Rilkė ir Ch. Lavant

Spalio 27 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko renginys, skirtas Austrijos Respublikos 1955 m. spalio 26 d. paskelbtam neutralitetui paminėti. Šios išklimingos šventės proga Austrijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje dr. Johann Spitzer savo kalboje pasakojo apie tai, kaip Austrijos demokratiją ir austrų įvaizdį mato ir supranta pabėgėliai sirai. Pabėgėliams Austrija atrodo visai kitokia, nei oficialus įvaizdis.

Lietuvos Respublikos Seimo nariui Egidijui Vareikiui jaunystėje Austrijos išsivadavimas iš okupacijos buvo įkvepiančiu pavyzdžiu ir suteikė vilties, kad ir Lietuvai tai pasiekiamas tikslas. Austrija – šalis, kurioje seimo narys sutiktų praleisti senatvę: „Kai jau visiškai pasensiu, pasiųskite mane į Austriją. Austrams būdinga vokiška tvarka, slaviška dūšia ir čekiškas kruopštumas“. E. Vareikis pabrėžė, kad Lietuva ir Austrija skirtingos šalys. Labai skirtingi ir jas reprezentuojantys augalai – rūta ir edelveisas. Būtent tas skirtingumas ir sukuria reikiamą balansą bei gerus šių šalių diplomatinius santykius nepaisant nesutarimų tam tikrais klausimais.

Skaityti daugiau...

2015-11-06 Kęstutis Marčiulynas: „Kam labai blogai - išvežam, pataisom ir grąžinam atgal“

Iš Gaiviojo Rytmečio šalies aplankyti Lietuvos atvyko - Kęstutis Marčiulynas. Aktorius, režisierius, žurnalistas ir pirmasis lietuvis, tapęs dzenbudistų mokyklos vienuoliu, gavęs vardą Bo Haeng (korėjiečių k. „platus veiksmas“) ir daugiau kaip 16 metų gyvenantis ir praktikuojantis įvairiuose Pietų Korėjos vienuolynuose. Lietuvoje Kęstutis retas svečias - šį kartą atvyko norėdamas pristatyti savo autobiografinę knygą „Laiškai iš Drakono kalnų“. Ši knyga išleista jau trečią kartą.

Skaityti daugiau...

2015-11-05 Suteikta laikina prieiga prie EBSCO Publishing rengiamos elektroninių knygų kolekcijos

Iki 2015 m. gruodžio 2 d. turime prieigą prie EBSCO Publishing rengiamos elektroninių knygų kolekcijos EBSCO eBook Public Library Collection. Šioje kolekcijoje sukaupta virš 31 000 pavadinimų leidinių, specialiai atrinktų viešosioms bibliotekoms. Čia rasite grožinės literatūros, informacijos apie sveikatą ir grožį, žaidimus, laisvalaikį, pomėgius, religiją, o taip pat kulinarinius receptus, patarimus šeimos finansų klausimais ir kt.

Skaityti daugiau...

Siūlo skaitytojų klubas

  • Gyveno kartą Uvė

    BACKMAN, Fredrik. Iš švedų k. vertė Raimonda Jonkutė. Vilnius: Alma littera, 2014.