Pradžia Bibliotekos naujienos Adomas Mickevičius: „Dėl Lietuvos akis esu išverkęs…“

Adomas Mickevičius: „Dėl Lietuvos akis esu išverkęs…“

2012-06-18

Adomas Mickevičius

Kviečiame apsilankyti virtualioje ekspozicijoje apie Adomą Mickevičių: pakeliauti poeto gyvenimo ir kūrybos takais Lietuvoje (Vilniuje ir Kaune), stabtelėti ties Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos sukauptu unikaliu Adomo Mickevičiaus kūrybos ir kūrinių apie jį fondu, „pasklaidyti“ retų leidinių puslapius, susitikti su didžiąja poeto meile Maryla, jo draugais ir, žinoma, pasinerti į romantiškąją Adomo Mickevičiaus poeziją.

 


Dėl Lietuvos akis esu išverkęs

Bet, jei norėčiau tėviškėj numirti, 
Aš nežinau, į gimtą savo šalį
kurį turėčiau susirast takelį...
 

Virtualioje kelionėje „Dėl Lietuvos akis esu išverkęs...“ prisiminsime svarbiausias poeto gyvenimo datas, kūrybą, įeinančią į pasaulio literatūros lobyną, turėjusią ir tebeturinčią nemažai įtakos lietuvių literatūrai. Poeto, kuris skelbėsi esąs kilme lietuvis, tautybe lenkas („gente lithuanus, natione polonus“) ir kuriam Lietuva, kurioje tepraleido devynerius metus, buvo Tėvynė. Litwo, ojczyno moja!, - tarsi maldą pradėjo poetas reikšmingiausią savo, o gal ir visos lenkų literatūros kūrinį – Poną Tadą.

Virtualią ekspoziciją sudaro keturios dalys: Kilmė, Vilniuje, Kaune, Atmintis. Tai dar viena pasakojimo apie poeto romantiko Adomo Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą, versija. „Iki šiol nėra prozininko ir poeto, kuris tiek būtų davęs Lietuvai, kiek Mickevičius“, - yra pasakęs poetas Justinas Marcinkevičius.

Virtualią ekspoziciją „Dėl Lietuvos akis esu išverkęs...“ rasite virtualioje galerijoje, taip ją galite peržiūrėti čia (PDF, 6,42 MB)

 

Virtualios ekspozicijos autorės:
Aldona Jeleniauskienė, Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė
Aleksandra Strelcova, Skaitytojų aptarnavimo centro bibliotekininkė